ASEKOL rozdělí dva miliony korun na podporu recyklace. O granty se až do 31. března mohou ucházet nejen obce

Grant ve výši až 400 tisíc korun mohou získat projekty zaměřené na recyklaci a sběr elektra. Kolektivní systém ASEKOL vyhlásil již devátý ročník grantového řízení Fondu ASEKOL. O podporu ve formě grantu se mohou ucházet obce, nevládní neziskové organizace, výzkumné či akademické týmy a provozovatelé sběrných dvorů do 31. března 2016.

Fond ASEKOL takto celkem rozdělí granty v celkové výši dvou milionů korun. V osmi předchozích ročnících podpořil již 345 projektů, mezi které rozdělil téměř 19 mil. Kč.

Možnost získat grant budou mít letos uchazeči v nejvíce potřebných oblastech podpory ještě více usnadněnou. Nově totiž mohou využít možnosti získání grantu na zpevnění plochy pro umístění červeného kontejneru na vysloužilé elektrozařízení prostřednictvím zjednodušeného formuláře. „Naším cílem je lidem recyklaci co nejvíce zjednodušit. Proto se snažíme umístit co nejvíce červených kontejnerů, aby lidé nemuseli s elektro odpadem daleko. Staré elektro totiž nepatří do směsného odpadu, je to nebezpečné pro životní prostředí a obcím to navíc výrazně prodražuje náklady na zpracování odpadu,“ uvedla Martina Daďová, manažerka komunikace  neziskové společnosti ASEKOL.

Další novinkou v letošním roce je nové téma programu Výzkum – Zpracování odpadních plastů z elektrických zařízení. Hlavním cílem programu je motivovat studenty k hlubšímu zájmu o problematiku zpracování elektroodpadu. Je to cesta, jak do budoucnosti výrazně zlepšit efektivitu zpracování vysloužilého elektrozařízení.

Návrhům na zlepšení kvality recyklace elektra se nekladou žádné hranice, jde hlavně o přispění k dlouhodobému cíli Fondu ASEKOL, kterým je ochrana životního prostředí,“ uzavřela Martina Ďaďová.*

/zr/

Na granty z Fondu ASEKOL mohou dosáhnout i provozovatelé sběrných dvorů

Ilustrační foto: Archiv společnosti Lesotech

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *