Během března můžete hlasovat v soutěži Žít krajinou, která vyhodnocuje nejlepší zařízení v pozemkových úpravách

Do letošního ročníku soutěže Žít krajinou (původní název byl Společné zařízení roku) obce a pobočky Státního pozemkového úřadu přihlásily 46 projektů.

Nově se letos soutěží pouze ve dvou kategoriích. V rámci kategorie Zelená a dopravní infrastruktura (prvky ÚSES, opatření ke zpřístupnění pozemků) bude hodnoceno 30 projektů, 16 projektů je přihlášeno do kategorie Tvorba a ochrana krajiny (protierozní a vodohospodářská opatření).

„Hlavním cílem soutěže je seznámit veřejnost s rozsahem a úrovní realizací zařízení, kterými pomáháme české krajině nejen bránit se dopadům sucha a přívalovým srážkám, ale vracíme jí i její rozmanitost. Jedná se například o biokoridory a biocentra, vodní nádrže, polní cesty, zatravněné průlehy a větrolamy,“ představuje soutěž ústřední ředitelka SPÚ Svatava Maradová.

V každé kategorii budou vyhodnocena první tři místa. Zvláštní ocenění Cena Státního pozemkového úřadu bude uděleno nejlepšímu projektu z obou kategorií. Cenu veřejnosti obdrží projekt s nejvyšším počtem hlasů získaných prostřednictvím internetového hlasování.

Hlasovat o jednotlivých projektech lze na webových stránkách Státního pozemkového úřadu nebo přímo na webovém portálu soutěže www.soutezzitkrajinou.cz v sekci Hlasování veřejnosti. Ze všech hlasujících bude vylosován jeden výherce, který získá víkendový pobyt pro dva ve wellness hotelu. Každý hlasující může udělit pouze jeden hlas.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční 3. května 2018 v sídle Senátu Parlamentu ČR.*

/tz/

K foto:

Loni se v soutěži Žít krajinou mezi projekty přihlášenými do kategorie Protierozní a vodohospodářská opatření prosadil projekt Protierozní opatření v katastrálním území Horní Lipka (místní části města Králíky) na Orlickoústecku

Foto: archiv soutěže

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down