Bohatá škála barev na fasády

Barevné omítky a venkovní fasády domů určují do značné míry vzhled celých ulic a také výsledné začlenění domu do jeho bezprostředního okolí. Základní znalosti o barvách a jejich působení jsou proto důležité pro každého, kdo se chystá stavět nový dům anebo se pouští do rekonstrukce jeho fasády.

Výrobky KNAUF ze sortimentu pro povrchovou úpravu se vyrábějí v různých strukturách a zrnitostech, čímž umožňují diferencovat objekty z hlediska účelovosti i stylu. Bohatá škála barev naplní estetické představy každého projektanta fasád a umožní mu kreativně dořešit vzhled objektu i jeho citlivé zapojení do urbanistického řešení okolí. Celý fasádní systém je možno realizovat pomocí sortimentu jediného výrobce – každá z fasád přitom může být originálně ztvárněným výtvarným dílem.

Fasáda domu představuje v souhrnu funkčnost i estetické působení. Napomáhá regulovat vlhkost a teplotu, čímž přispívá k vnitřní pohodě. Navíc však přináší zaručenou úsporu nákladů. Kompletní fasádní systém KNAUF tvoří kontaktní zateplovací systém nebo minerální omítka s povrchovou šlechtěnou omítkou a barvou.

Funkce fasádního systému

Regulace vlhkosti: Povrchová úprava má zajistit jak prostup vlhkosti z interiéru do exteriéru, tak ochranu objektu před vodními srážkami ve všech formách.

Regulace teploty: Výkyvy teploty v exteriéru vyvolávají u objektů tahová napětí v obvodových konstrukcích fasád. Kvalitní fasádní systém dokáže taková zatížení přenést a eliminovat.

Zajištění vnitřního klimatu: Představuje působení dvou parametrů – udržení pokud možno konstantní teploty v interiéru a optimální vnitřní vlhkosti. Jejich vyvážené spojení ovlivňuje pocit pohody z kvalitního bydlení.

Úspora nákladů: Představují ji do značné míry nižší náklady na vytápění objektu, proto je důležité předem se seznámit s výhodami realizace komplexního fasádního systému včetně zateplení. Druhou složkou, která ovlivní budoucí náklady, je kvalita zvolených materiálů a jejich trvanlivost.

Výběr ze dvou skupin

Barvy a omítky je možné rozdělit do dvou skupin:

Kbelorit – do této řady patří minerální šlechtěné omítky, vhodné na většinu minerálních jádrových omítek včetně zateplovacích systémů a sanačního systému Kbelosan. Jejich závěrečnou úpravou je egalizační barva, která plní ochrannou funkci.

Pastózní omítky a barvy

Akrylátové omítky a barvy jsou velmi dobře zpracovatelné disperzní jednosložkové materiály, dostatečně vodoodpudivé určené především pro povrchovou úpravu zateplovacích systémů a novostaveb případně renovaci panelových domů.

Silikonové omítky a barvy jsou jednosložkové materiály, které jsou vodoodpudivé, avšak dostatečně propustné pro vodní páru. Jsou vhodné pro novostavby i renovaci objektů včetně konečné povrchové úpravy zateplovacích systémů.

Silikátové omítky a barvy jsou jednosložkové minerální materiály na bázi vodního skla, propustné pro vodní páru. Svým složením a vzhledem jsou předurčené pro renovaci historických a památkově chráněných objektů. Jsou použitelné také na zateplovací systémy.

Paleta KNAUF pro fasády zahrnuje 187 odstínů pastózních omítek a barev a 32 odstínů minerálních šlechtěných omítek Kbelorit, celkem v 10 zrnitostech. Omítky a barvy KNAUF se vyznačují výbornou zpracovatelností pro exteriér i interiér a mají vynikající krycí vlastnosti. Jsou vhodnou konečnou úpravou zateplovacích systémů KNAUF.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *