Chcete se podílet na vizionářském projektu? Do konce září máte možnost!

Od poloviny září slouží klientům domova Paprsek na Svitavsku nový zookoutek se dvěma páry ovcí. Na jeho zřízení a vybudování v areálu Domova přispěla také VERA spol. s r. o., a to v rámci projektu „Udělejte, co lidé ocení!“, který běží už druhým rokem. Slavnostní přestřižení pásky proběhlo ve středu 13. září za přítomnosti představitelů města Velké Opatovice, zástupkyň společnosti VERA, zástupců dalších firem, které na zookoutek přispěly, a hostů.

Po zahájení následoval, jako vždy, doprovodný program - zahrála dechovka v podání kapely Moraváci, bylo připraveno pohoštění, venkovní minijarmark. "Za společnost VERA mohu říci, že se nám ve spolupráci s městy daří docílit toho, co lidé skutečně ocení, a to nejen v oblasti softwaru. Těm, kteří to potřebují, ať už se jedná o děti nebo seniory, přinášíme radost, zábavu, možnost popovídat si a zažít nové věci. To vše jim pomáhá zapomenout na všední starosti či nemoci," vysvětlila smysl projektu zástupkyně společnosti VERA Ing. Aneta Blümlová.

Příspěvková organizace Paprsek (Domov) poskytuje služby více než stovce klientů, převážně mužů a dvěma ženám, s různě velkou mírou postižení. Klienti i jejich pečovatelé se postupně budou sžívat se dvěma páry ovčích mláďat, která zde budou především pro terapeutické účely. Ke dvěma psům, s nimiž zde pečovatelé provozují canis terapii, tak přibyli ještě čtyři sudokopytníci, pro které společnost VERA zakoupila a až na místo dovezla krmivo. „Pomocí tohoto druhu terapie je možné zlepšit citové, rozumové a pohybové schopnosti klientů, přispět ke zlepšení psychické pohody a zvýšení koncentrace, může přinášet psychologickou a duševní pomoc, stává se důvěrníkem a poskytuje absolutní přijetí bez ohledu na stáří, hendikep a diagnózu,“ uvedla ředitelka Domova Bc. Marie Wetterová. Ovčí mláďata budou nejen rozdávat radost širokému okruhu lidí, ale postupně budou pomáhat s údržbou travnatých ploch areálu.

Mediálním partnerem projektu „Udělejte, co lidé ocení!“ je i letos vydavatelství Profi Press s. r. o., v jehož portfoliu je i odborný měsíčník Moderní obec. Pokud se ve vaší obci nebo vašem městě chcete do projektu „Udělejte, co lidé ocení!" přihlásit, můžete tak učinit do 30. září 2017. O projektu více na: https://www.vera.cz/pomahame.

*

ev

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down