01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

FINANČNÍ KONFERENCE

Svaz měst a obcí (SMO) společně s Agenturou Spojených států amerických pro mezinárodní rozvoj (USAID) uspořádaly dva ročníky celostátní finanční konference v září 1996 a 1997 pod názvem Finanční správa a rozvoj měst a obcí v České republice. V roce 1998 Svaz měst a obcí již jako jediný organizátor...

Svaz měst a obcí (SMO) společně s Agenturou Spojených států amerických pro mezinárodní rozvoj (USAID) uspořádaly dva ročníky celostátní finanční konference v září 1996 a 1997 pod názvem Finanční správa a rozvoj měst a obcí v České republice.

V roce 1998 Svaz měst a obcí již jako jediný organizátor uspořádal 3. ročník konference, která si ponechala název, ale její obsah ovlivnila potřeba stanovit zásadní politiku komunální sféry ve vztahu ke státní správě a potřeba nalézt společné přístupy k prosazení vládního návrhu reformy veřejné správy.

Vzhledem ke schvalování zákonů, které budou mít nemalý vliv i na financování obcí, bylo finanční fórum posunuto ze zářijového termínu roku 1999 na počátek roku 2000.

Letošní 4. celostátní finanční konference se bude konat 30.-31. března 2000 v budově Radia Svobodná Evropa v Praze. Jednání bude zaměřeno na diskuzi o návrzích právních norem projednávaných v Poslanecké sněmovně. Jde především o návrhy zákonů - o rozpočtovém určení výnosu daní, o hospodaření s majetkem obcí a krajů, o obecních daních a o dani z nemovitosti.

Program konference je rozdělen do pěti bloků. První až třetí blok proběhne ve čtvrtek 30. března.

V rámci prvního bloku je na programu Reforma veřejné správy - úvodní část (Ministerstvo financí, Ministerstvo vnitra, Ministerstvo pro místní rozvoj).

Druhý blok bude věnován návrhu zákona o rozpočtovém určení výnosu daní (Ministerstvo financí) a třetí problematice obecních daní, dani z nemovitosti (Ministerstvo financí). První den konference bude ukončen večerní recepcí.

Jednání bude pokračovat v pátek 31. března blokem IV na téma Hospodaření s majetkem obcí a krajů (Ministerstvo financí, Ministerstvo vnitra).

Poté představí své programy bankovní sektor - Komerční banka a Česká spořitelna (poskytování úvěrů městům a obcím na financování jejich investičních akcí, poradenství při posuzování projektů a optimalizace financování z více zdrojů apod.).

Účastnický poplatek na konferenci činí 1400 Kč/osobu. Přihlášeným zájemcům bude zaslán podrobný program.

- ec -

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down