Hradečtí občané mají možnost pronájmu startovacího bydlení

Na začátku nového roku Hradec Králové opět vyhlašuje výběrové řízení na pronájem uvolněných startovacích bytů velikosti 1+kk a 2+kk. Podávat žádosti mohou osoby, které k datu podání ještě nedosáhly věku 32 let, mají ve městě trvalý pobyt nebo jsou zde zaměstnány, a také nevlastní byt ani jinou nemovitost určenou k bydlení. K dispozici jsou byty v Třebši a na Novém Hradci Králové. Předepsané formuláře mohou žadatelé odevzdávat pouze osobně na magistrátu města ve dnech 15., 22. a 29. ledna vždy od 8 do 17 hodin. Veřejné losování pak proběhne 5. února od 15 hodin  ve velkém sále Adalbertina.

„Je třeba dodržet ještě další podmínky, například žadatel nesmí být dlužníkem města nebo městem zřízených právnických osob, jeho příjem musí dosahovat nejméně 20 tisíc korun hrubého a je zaměstnán více než šest měsíců před podáním žádosti. Nově budeme také požadovat, aby se vybraný žadatel přihlásil k trvalému pobytu v Hradci Králové. Každý uchazeč o startovací byty může podat pouze jednu žádost, přičemž manželé nebo registrovaní partneři jsou považováni za jednoho uchazeče. Nájemné v těchto startovacích bytech bylo určeno ve výši 45,30 koruny za metr čtvereční za měsíc,“ říká náměstkyně primátora pro oblast majetku Věra Pourová. Pronajímané byty si zájemci mohou prohlédnout, prohlídky uvolněných bytů se konají vždy od 15 do 16 hodin  různých dnech. Vyplněné žádosti budou přijímány pouze osobně ve dnech 15., 22. a 29. ledna vždy od 8 hodin do 17 hodin v zasedací místnosti č. 1991A. 1. p. v pravém křídle budovy hradeckého magistrátu na adrese Československé armády 408. Přihlášky nelze podávat elektronicky ani zasílat poštou. Předvyplněný formulář je k dispozici na odboru správy majetku města nebo na úřední desce pod uvedeným odkazem http://edeska.mmhk.cz/eDeska/.

 

Ve středu 5. února proběhne od 15 hodin veřejné losování, které bude provedeno zástupcem odboru interního auditu a kontroly ve velkém sále Adalbertina.Vítězný uchazeč bude mít možnost si konkrétní byt prohlédnout a pak sdělit odboru správy majetku města, zda na něj chce uzavřít nájemní smlouvu. V případě jeho nezájmu, bude osloven další vylosovaný v pořadí. Větší počet bytů se uvolní postupně v měsících únoru a březnu,“ dodává náměstkyně Pourová.*

/kšm/

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *