I v menších obcích mohou být kavárničky. Dokazuje to skupina COOP

Skupina COOP provozuje většinu ze svých obchodů v menších obcích. Novým trendem poslední doby je rozšiřování prodejen o kavárny. Jedním z průkopníků tohoto konceptu je v rámci sítě COOP družstvo Konzum v Ústí nad Orlicí. Aktuálně provozuje už sedm kaváren a poslední otevřelo letos na jaře v obci Písečná u Žamberku.

Podle Miloslava Hlavsy, ředitele družstva, jsou kavárny přirozeným rozšířením služeb obchodů v menších obcích. „Naše obchody jsou často jediným centrem dění v obci, vesnická prodejna dnes často supluje bankomat, lékárnu či poštu a další služby. Nyní dáváme místním také prostor, kde se setkávat,“ uvedl Miloslav Hlavsa.

Kavárny COOP prodávají produkty od místních výrobců potravin a obvykle jsou doplněny i o dětské koutky.  O jejich otevření nechává často COOP hlasovat místní obyvatele nebo členy družstva. Jak Miloslav Hlavsa připomněl, na venkově by samostatné kavárny nepřežily, jejich spojení s prodejnami však dává perfektní smysl.

Ředitel marketingu a rozvoje skupiny COOP Lukáš Němčík doplnil, že také další družstva testují tento koncept a počet kaváren spojených s prodejnami roste po celé republice. Mezi regiony, kde se tomuto konceptu daří, patří například jižní a střední Čechy či jižní Morava. Celkem jich v posledních letech vznikly řádově desítky a další budou přibývat.

„Jsme  zakořenění v obcích, naši členové tam žijí, a proto víme poměrně přesně, co obyvatele jednotlivých obcí potřebují, a soubor služeb našich obchodů umíme těmto potřebám přizpůsobovat. Díky tomu je naše síť obchodů nyní stabilizovaná, doba zavírání vesnických obchodů naštěstí skončila  a naopak dochází k jejich modernizaci a rozšiřování služeb,“ uzavřel Lukáš Němčík.*

/zr/

Ilustrační foto: skupina COOP

Komentáře ke článku 3

  • Mariya Khan

    Roadrunner email not working contact Roadrunner Phone Number

    There are many times when a Roadrunner email account would be much more effective than that of other marketers. However, the fact that they are sold and offered for free can make them somewhat difficult to use for many campaigns and much less effective in some instances. In order to increase the effectiveness and efficiency of your email campaigns, you will need to either learn how to change the roadrunner email settings imap email help or alter the Roadrunner email server settings.

    http://www.roadrunner.support/roadrunner-phone-number/

Komentáře nejsou povoleny.