Jak a kde pomáhají peníze z fondů Evropské unie

Zajímavou příležitost seznámit se s tím, jak některým konkrétním projektům pomáhají evropské peníze, nabídne v září Ministerstvo pro místní rozvoj.

Během září se napříč Českou republikou uskuteční sedm dnů otevřených dveří u příjemců podpory z evropských fondů. Návštěvníci těchto akcí se mimo otevření běžně nepřístupných provozů mohou těšit na celou řadu aktivit, včetně soutěží pro děti i dospělé, přednášek nebo fotokoutku.

Minulý rok jsme slavnostně otevřeli pro veřejnost formou dne otevřených dveří první dva projekty podpořené z evropských fondů – laserové centrum a továrnu na výrobu tradičních českých hraček. Obě akce zaznamenaly enormní úspěch, zúčastnilo se jich celkem přes pět tisíc návštěvníku. Rozhodli jsme se tedy v otevírání projektů pokračovat, aby se lidé mohli přesvědčit, kam peníze z Evropské unie putují a že jsou smysluplně využívané,“ uvedla Olga Letáčková, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů.

PŘEHLED PŘIPRAVOVANÝCH AKCÍ V RÁMCI DNŮ OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Příjemce Místo Datum
Elton hodinářská, a. s. (hodinky PRIM) Nové Město nad Metují 1. 9. 2018
Čokoládovny Fikar, s. r. o. Kuřim 8. 9. 2018
Národní technické muzeum Plasy 8. 9. 2018
Unipetrol výzkumně vzdělávací centrum Ústí nad Labem 16. 9. 2018
Rudolf Jelínek, a. s. (výrobce likérů) Vizovice 22. 9. 2018
Dačického dům (centrum vzdělávání) Kutná Hora 22. 9. 2018
Integrované výjezdové centrum Ostrava 29. 9. 2018

Program každého dne otevřených dveří bude specifický a odpovídat zaměření daného projektu a lokalitě. Na všech akcích si přijdou na své děti i dospělí. Bude na ně čekat bohatý doprovodný program zahrnující soutěže, workshopy, přednášky, ukázky výroby a exkurze do běžně uzavřených provozů či fotokoutky. Na každém z dnu otevřených dveří se představí i další příjemci podpory z evropských fondů z okolí.

Podrobný program včetně možnosti přihlásit se na kapacitně omezené přednášky a exkurze naleznete ve výše uvedené tabulce po kliknutí na název příjemce dotace.*

/zr/

 

K foto:

Národní technické muzeum už 8. září zpřístupní v Plasích na Plzeňsku stálou expozici Centra stavitelského dědictví a Dvůr stavebních řemesel formou speciálních komentovaných prohlídek. Budete si moci také prohlédnout přilehlý klášter a zpřístupněné interiéry budovy prelatury (zámku) spolu s výstavou Metter(m)nich

Foto: archiv NTM

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *