Jak na sociální bydlení? Obcím a neziskovým organizacím na to pomůže odpovědět i nová metodika

V rámci projektu Podpora sociálního bydlení byla zpracována také Metodika sociální práce v sociálním bydlení.

Metodika sociální práce v sociálním bydlení, kterou v těchto dnech vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí, je prvním uceleným materiálem, který se zaměřuje na celý proces sociální práce v sociálním bydlení, tedy od vyhledání lidí ohrožených ztrátou bydlení přes nabízenou podporu před vstupem do sociálního bydlení, v průběhu jeho poskytování až po ukončení spolupráce s klientem.

Materiál vznikl v rámci projektu Podpora sociálního bydlení. Ten je realizován Ministerstvem práce a sociálních věcí a je finančně podpořen z Evropského sociálního fondu. Cílem  dokumentu je poskytnout ucelený přehled hlavních témat, která se problematiky sociálního bydlení týkají se zaměřením zejména na sociální pracovníky na obecních úřadech a v neziskových organizacích, ale i další zájemce, kteří pracují nebo budou pracovat s klienty v sociálním bydlení.

Pro lepší přehlednost je Metodika rozdělena do několika brožur, z nichž každá se věnuje jednotlivým okruhům témat (v  elektronické verzi jsou jednotlivé brožury označeny záložkami a také hypertextovými odkazy, které jsou dostupné z úvodní stránky kliknutím na příslušný název konkrétní brožury). Metodika je dostupná také v tištěné podobě.

Všem zájemcům o tuto problematiku MPSV doporučuje navštívit i webové stránky www.socialnibydleni.mpsv.cz nebo kontaktovat odborníky na tuto problematiku na e-mailové adrese socialni.bydleni@mpsv.cz.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down