Jak správně likvidovat ochranné roušky? Město Plzeň radí občanům

V České republice je od čtvrtka 19. března povinnost nosit ochranu dýchacích cest na veřejnosti (roušky, respirátory, šály, jiné textilie). Město Plzeň doporučuje občanům měnit jednorázové roušky každé dvě až tři hodiny. Použitou roušku je možné vložit do komunálního odpadu.

U lidí nakažených, kteří jsou v domácí léčbě, a u lidí v nařízené karanténě žádáme, aby veškerý odpad (roušky, kapesníky) uložili do plastového pytle na odpadky a po naplnění jej pevně zavázaliPlastový pytel by pak měl být vložen do druhého pytle a zavázán. Až poté dán do kontejneru na odpad,“ vysvětlila Dagmar Svobodová Kaiferová, vedoucí Odboru životního prostředí Magistrátu města Plzně.

Zajištění funkčnosti systému odpadového hospodářství ve městě Plzeň:

  • Svoz komunálního odpadů: zajištěn bez omezení
  • Svoz tříděného odpadu z ulic: zajištěn bez omezení
  • Svoz biologického odpadu z velkokapacitních kontejnerů: pozastaven do odvolání
  • Svoz nebezpečných odpadů: pozastaven do odvolání

Město Plzeň zároveň informuje o uzavření sběrných dvorů pro občany města. Sběrný dvůr v ulici Edvarda Beneše je funkční pouze pro podnikající osoby.*

/plzeň.eu/

K foto:

Svépomocí se šijí roušky také ve Tvarožné Lhotě na Hodonínsku

Ilustrační foto: FB

Komentáře ke článku 1

  • Kylie

    In this pandemic situation, Govt have taken almost each and every step to stop it, can be lockdown or shutting up of things but one must release the importance of masks too, be safe and let others be safe too, people should be educated via social platform of each and every possibilities to escape and overcome it.

Komentáře nejsou povoleny.