Kategorie:
Nezařazené

Jak využít sílu médií? Majitelům památek poradí konference

Památky a média, to je téma letošní jubilejní konference MÁME VYBRÁNO. V úterý 14. září nabídne setkání odborníků, vlastníků objektů a milovníků českého kulturního dědictví. Místem konání je pražský klášter dominikánů. Po dvou letech se akce uskuteční živě.

Judita Matyášová se dlouhodobě zabývá vztahy mezi subjekty dění a novináři, má zkušenosti z Česka i ciziny. Petr Hudičák vládne unikátní fotobance, která zakonzervovala podobu Šumavy první poloviny 20. století. Matěj Stropnický je zase novinář, který vlastní zámek, dokáže tak popsat, jak pomáhá rekonstrukci známé jméno a jakou majitelé zvolili mediální strategii. A Martin Hrdlička virtuálně zpřístupňuje památkové objekty. Jaké jsou náklady a jaká nejzajímavější místa lze touto cestou navštívit? To všechno a mnoho dalšího nastíní konference MÁME VYBRÁNO.

 

Je tu 10. ročník konference, která se věnuje památkám a jejich financování. Téma Památky a média dovoluje účastníkům nahlédnout na obě strany barikády: kdo jsou lidé, kteří památky opravují, a jak komunikovat s těmi, kteří mohou nabídnout mediální podporu. Součástí jsou proto také moderované panelové diskuze. Vystoupí v nich zástupci veřejných sbírek, hosté se pak zaměří především na dvě otázky: Jak vtáhnout veřejnost do problematiky ochrany kulturního dědictví? A jak nejlépe prezentovat památku?

 

Projekt MÁME VYBRÁNO pořádá Institut pro památky a kulturu. Součástí je také soutěž veřejných sbírek, která vstoupila do svého druhého kola, finalisté právě bojují o 100 tisíc korun. Stejný název má i bulletin mapující financování památek v krajích. Konference se po dvou letech vrací do dominikánského kláštera v Praze, v loňském roce živé setkání nahradily z důvodů epidemie koronaviru on-line rozhovory. Více informací naleznete na www.mamevybrano.cz.