Je tu opět anketa Strom roku

S příchodem jara Nadace Partnerství opět vyhlašuje celostátní anketu Strom roku 2012. Do finále postoupí dvanáct stromů vybraných porotou soutěže. O vítězi ankety následně rozhodne veřejnost prostřednictvím zpoplatněného hlasování, jehož výtěžek půjde na výsadbu a ochranu stromů. Odměnou pro vítěze...

S příchodem jara Nadace Partnerství opět vyhlašuje celostátní anketu Strom roku 2012. Do finále postoupí dvanáct stromů vybraných porotou soutěže. O vítězi ankety následně rozhodne veřejnost prostřednictvím zpoplatněného hlasování, jehož výtěžek půjde na výsadbu a ochranu stromů. Odměnou pro vítěze ankety bude arboristické ošetření od firmy Prostrom Bohemia a postup do mezinárodní ankety Evropský strom roku.

Nominovat strom do ankety může kdokoliv – od jednotlivců, rodin, mateřských a základních škol přes sdružení, spolky až po celé obce. Kromě stromů, k nimž se pojí nějaký silný příběh, lze navrhnout i stromy, které lidé ohrožují svými necitlivými zásahy, stavební činností či vandalismem. »Osud těchto stromů často bývá velmi drsný, ale i přes nepříznivé podmínky rostou dál. Podle nás si rozhodně zaslouží pozornost a úctu, a proto je oceňujeme titulem Strom hrdina,« vysvětluje Hana Rambousková z Nadace Partnerství.

Nominace by měla obsahovat základní informace o stromu (druh, stáří, výška, obvod kmene, lokalita, GPS souřadnice), jeho příběh a fotografii či obrázek. Vše je třeba zaslat do 4. května na adresu: Nadace Partnerství, Údolní 33, 602 00 Brno, nebo na e-mail: strom.zivota@nap.cz. Více informací o anketě je na: www.stromzivota.cz/anketa a www.facebook.com/anketastromroku.

Anketu Strom roku 2012 spolufinancuje SFŽP ČR ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí. Loni v ní zvítězila Alej ve Skaličce (okr. Přerov) tvořená 22 lípami a 10 duby v zahradách bývalého zámku. Alej do soutěže navrhli žáci místní ZŠ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *