Kdo si hraje, nezlobí! Skončil další ročník celorepublikové soutěže pro studenty středních škol DOODPADU

Celorepublikové kolo soutěže pro střední školy DOODPADU vyhráli studenti z českobudějovického gymnázia Jírovcova s herní aplikací Krysy v kanále A důkazem, že stejně tak dobře, jako jejím hraním, se dá bavit i vymýšlením společenské hry, byl třetí ročník soutěže DOODPADU aneb To fakt nevyčistíš, jehož výsledky byly vyhlášeny ve druhé polovině dubna v Praze při příležitosti nadcházejícího Dne Země.

Absolutním vítězem klání o velký balík peněz na maturitní ples se stali studenti českobudějovického gymnázia Jírovcova s herní aplikací Krysy v kanále.

Práce poroty byla tentokráte velmi složitá. Každá práce totiž byla jedinečná a bylo vidět, že všichni studenti si s přípravou a výrobou dali hodně práce. I proto jsme se rozhodli udělit zvláštní ceny poroty. Jsme rádi, že hry můžeme v budoucnu používat pro další vzdělávání v této oblasti. Vítěznou herní aplikaci můžeme nasadit takřka okamžitě,“ řekl Ivan Kafka, vedoucí oddělení marketingu a komunikace ENERGIE AG BOHEMIA, která soutěž v České republice pořádala.

Soutěž určenou pro kolektivy středních škol vyhlásila loni na podzim společnost ENERGIE AG BOHEMIA a její dceřiné společnosti (ČEVAK, VAK Beroun, VODOS Kolín, VHOS Moravská Třebová, AQUASERVIS Rychnov nad Kněžnou a VS Chrudim), které se zaměřují na provozování vodohospodářského majetku měst a obcí.

Úkolem soutěžících bylo seznámit vybranou cílovou skupinu s tím, co nepatří do kanalizace, a to prostřednictvím společenské deskové nebo karetní hry, případně herní aplikace. „Zatímco v předchozích ročnících soutěžící vytvářeli videa a grafiku, tentokrát jsme sáhli do úplně jiné oblasti. Překvapila nás různorodost odevzdaných prací, kterých soutěžící odevzdali téměř tři desítky,“ konstatoval Ivan Kafka.

Ve druhé polovině března a v dubnu byli postupně zveřejňováni vítězové jednotlivých regionálních kol a oznámena pětice nejlepších prací, které postoupily do celorepublikového finále. Jeho výsledky byly vyhlášeny v prostorách Staré čistírny odpadních vod v Praze – Bubenči.

Porota složená z odborníků na marketing, ale i představitelů kultury a sportu dále rozhodla, že stříbrná příčka patří třídnímu kolektivu Střední pedagogické školy v Berouně se stolní hrou nazvanou Třípatrovka, a bronzová gymnazistům z Kolína s deskovou hrou Odpadovka. Zvláštní cenu poroty, si odnesla Válka odpadků z autorské dílny studentů Gymnázia Joachima Barranda z Berouna a Cena za zpracování, patří studentům Gymnázia Josefa Ressela v Chrudimi za deskovou hru Planeto nezlob se.*

Více na www.doodpadu.cz.

/zr/

 

K foto:

Absolutním vítězem klání o velký balík peněz na maturitní ples se stali studenti českobudějovického gymnázia Jírovcova s herní aplikací Krysy v kanále

FOTO: ARCHIV ENERGIE AG BOHEMIA

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *