Komise vybrala 58 hůře dostupných lékáren, jež obdrží bonifikaci. Víme, které lékárny to jsou

Komise pro bonifikaci lékárenské péče v nedostupných oblastech vybrala lékárny, které pro letošní rok získají bonifikaci až 600 tisíc korun.

O bonifikaci požádalo celkem 106 poskytovatelů lékárenské péče pro 113 provozoven. Komise pod vedením Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) vybrala celkem 58 lékáren (56 poskytovatelů), které splňují předem nastavená a zveřejněná kritéria. Tyto provozovny se letos dočkají uvedené finanční podpory, o kterou se podělí jednotlivé zdravotní pojišťovny podle toho, jaký je poměr jejich klientů v daném kraji. Viz seznamy podpořených lékáren dole ve fotogalerii.

Jde o další krok, který usnadní lidem přístup ke zdravotní péči. Jsem velmi rád, že jsme našli funkční nástroj, jak podpořit dostupnost lékárenské péče i v hůře dostupných oblastech,“ uvedl předseda komise David Šmehlík, náměstek ředitele VZP. Kromě něj se na výběru podíleli i zástupci dalších zdravotních pojišťoven.

Lékárny, které o bonifikaci požádaly, ale podle komise nesplňují nastavená kritéria, mohou podat námitku do poloviny března. Komise se pak znovu sejde a provede druhé kolo hodnocení.

Kritéria pro přiznání bonifikace byla dohodnuta již v polovině prosince 2018 na jednání, jehož se kromě zástupců pojišťoven zúčastnili i zástupci lékárníků. Bonifikována může být jen lékárna, která je jediná v obci, dojezdová doba k nejbližší další lékárně je více než 10 minut, lékárna vydala za rok 2018 méně než 28 tisíc balení léčiv na recept hrazených z veřejného zdravotního pojištění a má smlouvu se zdravotními pojišťovnami.*

Pro letošní rok bylo na bonifikaci vyčleněno 48 milionů korun s tím, že bonifikováno bude maximálně 80 lékáren.

/zr/

Ilustrační foto: archiv

 

 

Komentáře ke článku 1

  • EricksonFerry

    Thanks a lot for sharing enlightening article. Your article has such a great amount of potential to gain from. I am extremely happy I have discovered this data. These days’ bloggers distribute pretty much tattles and net and this is really irritating. A good site with intriguing substance, this is the thing that I need. Thank you in order for keeping this site, I’ll be visiting it.
    https://www.dissertationcapital.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *