Komunální političkou roku 2018 se stala Alena Kacířová, starostka Dobratic

Titul Komunální politik roku 2018 získala RNDr. Alena Kacířová, starostka obce Dobratice na Frýdeckomístecku, za svůj projekt Veřejné prostranství v Dobraticích. Titul jí byl udělen v rámci vyhlašování vítězných projektů soutěže Komunální projekt roku 2018, které proběhlo v úterý 18. září v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR. Ke slavnostnímu aktu se sešli představitelé obcí a měst, zástupci ministerstev, obou komor Parlamentu ČR a další hosté.

Cílem soutěže je zviditelnit a ocenit inspirativní projekty realizované územními samosprávami – tedy obcemi, městy, městskými částmi a obvody všech velikostí. Letos se soutěžilo v celkem devíti kategoriích, přičemž hodnotitelská komise se rozhodla udělit i jednu zvláštní cenu (která je bez finanční odměny). Na pódiu tedy stanulo deset představitelů obcí a měst. Cenu i letos tvořilo křišťálové srdce z dílny Novoborských sklářů, vítězové si pak ještě odnesli Pamětní list a symbolický šek (s reálnou hodnotou) na 20 tisíc korun od partnerů jednotlivých kategorií.

Soutěž Komunální projekt roku, jejímiž vyhlašovateli je společnost Profi Press s. r. o., je pořádána pod záštitou ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové ve spolupráci s Výborem pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu PČR a Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny PČR, Svazem měst a obcí ČR a Sdružením místních samospráv ČR.  Čtvrtý ročník soutěže je tedy za námi. Letos se sešla téměř stovka projektů z měst a obcí a nutno říci, že téměř všechny byly inspirativní. Snahu a poctivou práci starostek a starostů ocenili i přítomní ministři Klára Dostálová, která starostům dala slib, že ministerstvo pro místní rozvoj, jako mateřské ministerstvo samospráv, připravuje řadu dotačních titulů na projekty, o které mají obce zájem a potřebují je. Stejný příslib dal i ministr životního prostředí Richard Brabec, jehož ministerstvo se chce pro obce stát, jak ministr na akci prohlásil, tím otcovským. Tak tedy – je na co se těšit.*

/ev/

Starostka Alena Kacířová s Martinem Sedláčkem, ředitelem společnosti Profi Press s.r.o.

Komentáře ke článku 2

  • Jordan Belfort

    Consistently, there is understood an article of photos from Write My Assignment the past celebration years at the foyeur of Ostrava Town Hall. The coordinators likewise enhanced the tenth celebration year in the 2007 by the commemoration show with expanding introduction of conventional specialties at the Silesian-Ostrava Castle.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *