Kraj se zapojí do projektu na dobíjení elektromobilů

V Pardubickém kraji by v dohledné době měla vzniknout síť dobíjecích stanic pro elektromobily. O realizaci a dotaci z operačního programu Doprava se uchází komerční subjekt, ale na přípravě by se zejména konzultační a administrativní formou měl podílet i Pardubický kraj.

„Rozvoj elektromobility je jedním z cílů aktualizované energetické koncepce kraje a navíc projekt umožní i výhodnější provoz elektromobilů Pardubického kraje a jeho příspěvkových organizací bez dalších finančních nákladů,“ říká hejtman pardubického kraje Martin Netolický.

Hlavním úkolem Pardubického kraje bude vytipovat vhodná místa pro zřízení dobíjecích stanic. „Tyto lokality by měly mít dobrý stav elektrorozvodné sítě, být veřejně přístupné 24 hodin a dobře dopravně dostupné, mít vhodnou plochu pro parkování a nabíjení vozidla, mít větší odběry elektřiny s příznivým tarifem. Zatím oslovujeme naše nemocnice, školy, Správu a údržbu silnic a další organizace. Uvidíme, kde o to bude zájem a kde budou vhodné podmínky,“ uvádí radní pro regionální rozvoj Hana Štěpánová.

Žadatel (komerční subjekt) pak bude na základě smluvního vztahu s Pardubickým krajem provozovat dobíjecí stanice na své náklady. Po ukončení udržitelnosti (5 let) může Pardubický kraj danou infrastrukturu převzít do své správy, dohodnout se s žadatelem na prodloužení jejího dalšího provozování nebo v případě neefektivního provozu může žadatel danou  dobíjecí stanici zrušit.

Zda tyto plány uspějí se žádosti o dotaci, bude jasno až koncem letošního roku.*

/zr/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *