Primátor Jiří Čeřovský s diplomem a David Pavlát zastupující organizátory

Městem pro byznys desetiletí se stal Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou má od úterý 26. listopadu 2019 titul Město pro byznys desetiletí. Získal jej na základě faktu, že je dlouhodobě nejúspěšnějším městem ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys, který provádí Týdeník Ekonom s podporou společnosti Eurovia. Ke kritériím patří podnikatelské prostředí či přístup veřejné správy.

Jablonec v Libereckém kraji za posledních deset let vyhrál pětkrát, třikrát byl druhý a jednou třetí. V roce 2012 skončil sedmý v celorepublikovém hodnocení 205 obcí s rozšířenou působností a 22 pražských městských částí, v roce 2017 dokonce čtvrtý, loni byl jedenáctý. „V celorepublikové TOP 10 se pětačtyřicetitisícové město opakovaně umísťuje například vysokým počtem podnikatelů nebo kvalitní podporou webových stránek,“ uvedl za organizátory soutěže David Pavlát. Průměrné umístění Jablonce nad Nisou v letech 2009-2019 je tak 1,9. K silným stránkám Jablonce patří podpora webových stránek, počet podnikatelů a stabilita krajiny.

„Je to skvělý úspěch, ale stále je co zlepšovat,“ říká primátor Jiří Čeřovský, který ocenění v Liberci přebral. Dodal, že velkým tématem k řešení je v Jablonci už delší dobu doprava a nevýhodou je, že už ve městě není prostor pro vytvoření průmyslové zóny.  „Jablonec je zasazený v krásném prostředí, které ho však limituje. Nemůžeme nabídnout podnikatelům plochy, kde bychom vytvořili průmyslovou zónu,“ uzavírá Čeřovský. Na druhém místě v Libereckém kraji za Jabloncem skončil v hodnocení desetiletí Železný Brod, třetí byl v Turnov.

/zr/

Na foto primátor Jiří Čeřovský s diplomem a David Pavlát zastupující organizátory

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *