Ministerstvo průmyslu a obchodu otevírá brány veřejnosti

Už v pondělí 28. října 2019 od 9:00 do 17:00 hodin, a to u příležitosti založení samostatného Československa. Hlavní budovu v ulici Na Františku 32 v Praze si bude možné prohlédnout včetně běžně nepřístupné prosklené kopule, reprezentativních salónků či pracovny ministra.

Historicky poprvé se na akci představí také začínající technologické firmy, tedy start-upy DEEPTIME, Holistic Management, TECHNOFIBER, Prototypum či Virtual Lab. Díky nim se návštěvníci budou moct například ponořit do virtuální reality, seznámit se s unikátním zvukovým systémem a souvisejícím průmyslovým designem, který v sobě spojuje různé technické disciplíny, funkčnost a estetiku. To vše v souladu s Inovační strategií 2019 – 2030 a národní hospodářskou vizí Czech Republic: The Country For The Future,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, který se Dne otevřených dveří zúčastní.

Budova MPO se skleněnou kopulí a více než 120 sochami a plastikami, které symbolizují podnikání a obchod včetně jednotlivých oborů či klíčových vlastností nezbytných pro úspěšný byznys, je jednou z dominant pražského nábřeží. S doprovodným programem tak nadcházející Den otevřených dveří v sobě spojuje významnou historii, tedy tradici, a technologií a inovacemi nabitou budoucnost.

Výstavba objektu od začátku koncipovaného jako sídla MPO a Patentního úřadu v Praze začala u příležitosti desátého výročí vzniku Československé republiky v roce 1928. Celkový rozpočet stavby byl 32,5 milionů korun, to znamená, že jeden m2 zastavěného prostoru stál 266 korun, což byla při tehdejších cenách částka velmi příznivá. Návrh hlavní budovy MPO pochází z dílny jednoho z nejvýznamnějších českých architektů své doby, profesora architektonického navrhování a dějin středověké a starokřesťanské architektury na Českém vysokém učení technickém v Praze Josefa Fanty. Ten stojí například i za tzv. Fantovou kavárnou na pražském Hlavním nádraží.

Pozvánku k návštěvě, tedy podrobnosti o sídle Ministerstva průmyslu a obchodu, najdete také ve spotu na https://youtu.be/6K1HVfBnmDM.*

/zr/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *