MMR rozdělí bezmála 50 milionů korun na demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo celkem 24 žádostí o dotaci na demolice nevyhovujících či zdevastovaných objektů. Obcím a městům tak ministerstvo pomůže s jejich odstraněním téměř 50 miliony korun.

Technicky a stavebně nevyhovující chátrající objekty mohou ohrožovat zdraví a životy občanů. Demolice jsou pro obce finančně náročně, a tak jsem ráda, že můžeme obcí a městům pomoci,“ konstatovala ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
Na ministerstvu se sešlo celkem 38 žádostí o podporu s celkovým požadavkem přes 80 milionů korun. Nejvíce projektů bude realizovaných v Olomouckém, Zlínském a Ústeckem kraji. Výzva na příští rok se opět plánuje vyhlásit na podzim letošního roku.
Podprogram Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách vychází z dokumentu Souhrnný akční plán strategie restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje 2017-2018 a je vyhlašován každoročně již od roku 2016.

Podprogram je zaměřen na podporu demolic budov v obcích s rizikem vzniku sociálně vyloučené lokality. Demolice bude následována revitalizací prostoru tak, aby jej bylo možné plnohodnotně využít v rozvoji obce a zamezit vzniku oblastí se sociální segregací.*
Seznam vyhodnocených žádostí naleznete v dokumentech ke stažení zde:  https://www.mmr.cz/cs/narodni-dotace/podpora-a-rozvoj-regionu/podpora-revitalizace-uzemi-2020/demolice-budov-v-socialne-vyloucenych-lokalitach.

/zr/

Ilustrační foto: archiv MMR

Komentáře ke článku 3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *