Autor
Kategorie:
EU

Nová knihovna za peníze z EU

Obyvatelé Karlovarska se konečně dočkali, mají moderní knihovnu. Slavnostní pásku přestřihli 30. listopadu 2005 hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel se svým zástupcem Jiřím Behenským a ředitelkou nové Krajské knihovny v Karlových Varech Evou Žákovou....

Obyvatelé Karlovarska se konečně dočkali, mají moderní knihovnu. Slavnostní pásku přestřihli 30. listopadu 2005 hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel se svým zástupcem Jiřím Behenským a ředitelkou nové Krajské knihovny v Karlových Varech Evou Žákovou. Knihovnu, kterou se podařilo přestavět z vojenské jídelny během neuvěřitelných osmi měsíců, přijela slavnostně předat občanům i náměstkyně ministra pro místní rozvoj Věra Jourová.

Projekt Krajská knihovna – multifunkční informační centrum regionu uspěl v prvním kole výzvy Společného regionálního operačního programu. „Ministerstvo pro místní rozvoj ČR podpořilo Krajskou knihovnu v Karlových Varech částkou zhruba 6,5 mil. Kč ze státního rozpočtu, z evropských fondů získala 67 mil. Kč. Tato krásná budova je důkazem, že peníze Evropské unie umíme využít, a to mě těší,“ řekla Věra Jourová.

V knihovně jsou oddělení pro slabozraké, dětské oddělení, sál pro výuku na PC, půjčovna CD nosičů a další. Jako druhá v České republice se pyšní přístrojem zvaným self-check. Ten si pouze přečte kód na knize nebo na CD, pak uživatel zadá své identifikační nebo rodné číslo a může si knihu odnést rovnou domů.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *