Pardubický kraj má nové cyklobrožury i propagační materiály

V ukrajinštině, holandštině, polštině a dalších sedmi jazycích včetně češtiny se představuje Pardubický kraj v nové propagační brožuře nazvané Vaše východní Čechy. Zároveň se informačních materiálů dočkali také milovníci cykloturistiky, a to česky, anglicky, německy i polsky. Oba materiály vydala Destinační společnost Východní Čechy (DSVČ).

 

 

„Je to poprvé, co se Pardubický kraj prezentuje v devíti cizojazyčných mutacích. Brožura Vaše východní Čechy vyšla celkem v 60 tisících kusech. Návštěvníkům kraje přináší obecné informace o regionu, ale i o památkách, přírodních zajímavostech, slavných rodácích či sakrálních a technických unikátech,“ informoval krajský radní pro cestovní ruch René Živný. „O brožuru mají zájem nejen infocentra a zahraniční pobočky agentury CzechTourism, ale také například pardubická univerzita či neziskové organizace, které mají partnery v zahraničí. Už nyní máme spoustu nadšených ohlasů také od cizinců, kteří žijí v Pardubickém kraji,“ doplňuje jeho slova ředitelka DSVČ Alena Horáková.

 

Poprvé vychází také sada tiskových materiálů s cyklotrasami. „Každá z cyklobrožur je věnována jedné z pěti turistických oblastí kraje. Vybrat si tak můžete z titulů Pardubicko – Na kole, a paralelně také Chrudimsko-Hlinecko, Králický Sněžník, Českomoravské pomezí a Orlické hory a Podorlicko. Brožury pro každou z oblastí vyšly v nákladu 40 tisíc výtisků a do dvou týdnů budou k dispozici ve všech informačních centrech v kraji,“ sdělil krajský radní pro cestovní ruch René Živný. Kromě světových jazyků vyšly tyto brožury i v polštině, protože z Polska do kraje jezdí značný počet turistů. Polská verze je k dispozici ve čtyřtisícovém nákladu, anglická a německá shodně po třech tisících výtisků. „Náš region je pro cyklisty ideální, nabízí kopce i roviny a každý najde tu svoji ideální cyklotrasu,“ dodal René Živný.*