První projekt digitální vertikální městské farmy je na světě

Atos, globální lídr v digitální transformaci, získal z francouzského mezirezortního programu zdroje na vývoj projektu Digital Urban Farming, první digitální městské farmy. Atos bude stát v čele konsorcia, mezi jehož další členy patří startup Ferme Urbaine Lyonnaise (Lyonská městská farma) a laboratoř LIRIS z Národního institutu aplikovaných věd v Lyonu.

Vertikální farma přináší možnost pěstovat výrazně více potravinářských produktů ve vrstvách anebo vertikálních strukturách. To umožní dostat zemědělské zdroje blíže k městům a obcím anebo kompenzovat nedostatek orné půdy v nehostinném prostředí.

Tato oblast se prudce rozvíjí1. Nyní bude navíc moct těžit z nejmodernějších digitálních řešení Atosu, která spojují datovou analýzu, principy Industry 4.0 a precizní zemědělství. Cílem je využít surová data, maximálně je vytěžit a na tomto základě nabídnout nové a inovativní služby, jako je například:

  • Asistovaná údržba. Operátor používá touchpad vybavený virtuální realitou na diagnostiku a řešení problémů.
  • Prediktivní údržba – umožní včasné varování. V případě hrozící poruchy se spustí alarm anebo toto řešení pomůže operátorům při odhadu zbývající životnosti součástek s cílem předpovědět poruchy a optimalizovat výrobu;

Optimalizace a implementace metod pěstování plodin. Jde o soubor vědeckých podmínek, které umožňují plodinám vyvíjet se. Datová analýza umožní identifikovat takové metody, které přinesou nejlepší výsledky.

1 /TZ/

Podle zprávy Allied Market Research, publikované v květnu 2017, se sektor vertikálního zemědělství v nejbližších letech zčtyřnásobí z 1,5 miliardy eur v roce 2016 na 6,5 miliardy v roce 2023.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *