01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Řízení a správa - krátce

Ve stručnosti se podíváme na stránky dvou ministerstev. Prvním z nich je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy s adresou www.msmt.cz. Z titulní nabídky upozorňujeme především na následující položky: Informační stránka - najdeme zde mimo jiné oddíl Informace, pokyny a věstníky s velkým...

Ve stručnosti se podíváme na stránky dvou ministerstev. Prvním z nich je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy s adresou www.msmt.cz. Z titulní nabídky upozorňujeme především na následující položky:

Informační stránka - najdeme zde mimo jiné oddíl Informace, pokyny a věstníky s velkým množství informací všeho druhu (organizace školního roku 1999/2000, metodický pokyn pro poskytování účelových dotací, výzvu k celonárodní diskuzi o Národním programu vzdělávání a mnoho jiných). Dále je zde adresář organizací přímo řízených ministerstvem s adresářem školských úřadů, informace o různých soutěžích a školské informace z jiných než ministerských zdrojů. Užitečný je také Registr sítě škol. V zobrazeném formuláři zvolíme některé parametry (školský úřad, zřizovatel, typ zařízení atd.) a na jejich základě se z registru zobrazí údaje o školách, které zadaným podmínkám vyhovují.

Odbor tělovýchovy a sportu - užitečné budou především informace o podmínkách získání dotací pro činnost sportovních organizací, přehled vyhlašovaných veřejně prospěšných programů aj.

Stránka Ministerstva zdravotnictví má adresu www.mzcr.cz. Nejvíc informací je pochopitelně určeno pro pracovníky ve zdravotnictví, ale i laici či pracovníci samosprávy zde mohou najít něco užitečného a zajímavého. Kromě klasických položek známých z jiných stránek je zde především seznam obecně závazných předpisů a směrnic vydaných ve věstnících Ministerstva zdravotnictví (ke stažení ve formátu WORD 6). Před cestou do zahraničí nebude na škodu kliknout na odkaz seznamu zemí, se kterými máme uzavřenu dohodu o poskytnutí bezplatné zdravotní péče. Nejistotu ohledně privatizace některých zdravotnických zařízení zase rozptýlí informace o těch, která jsou z privatizace vyňata.

V položce Zdroje je velké množství odkazů na nejrůznější zdravotnické instituce, počínaje internetovými stránkami našich lékařských fakult přes stránku Asociace nemocnic či České lékařské komory až po přehled medicínských zdrojů ve světě. Seznam odkazů je skutečně pestrý a rozsáhlý a v případě hledání zdravotnických informací všeho druhu je žádoucí obrátit se právě na položku Zdroje.

- jk -

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down