01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Řízení a správa - krátce

Po krátké (i když snad užitečné) odbočce z minulého čísla se vrátíme opět k ministerským webovým stránkám. Není to tak dávno, co stránka Ministerstva dopravy a spojů (MDS) patřila paradoxně k informačně velmi chudým. To už dnes naštěstí neplatí, stránka www.mdcr.cz je informacemi naplněna hojně. Na...

Po krátké (i když snad užitečné) odbočce z minulého čísla se vrátíme opět k ministerským webovým stránkám. Není to tak dávno, co stránka Ministerstva dopravy a spojů (MDS) patřila paradoxně k informačně velmi chudým. To už dnes naštěstí neplatí, stránka www.mdcr.cz je informacemi naplněna hojně. Na titulní stránce je jednak klasická nabídka s jedenácti položkami od popisu působnosti a organizace MDS přes problematiku legislativy až po zprávy z tiskového odboru. Kromě toho jsou na této stránce přehledně uspořádány odkazy na jednotlivé oblasti dopravy a telekomunikací. Z položek si podrobněji všimneme opět jen několik.

AKTUÁLNĚ: jedná se o poměrně často obměňované zprávy z ministerských kanceláří, mimo jiné i plná znění tiskových zpráv (s nimiž se v tisku setkáme nanejvýš ve velmi stručném výtahu).

STRÁNKA MINISTRA: obsahuje stručný životopis, ministrův program v příslušném týdnu, malé fotoalbum a dále například hodnocení činnosti MDS z hlediska ministra, aktuální stav plnění programového prohlášení vlády v oblasti dopravy a spojů.

KONCEPCE: tato stránka je rozdělena na dvě části - dopravní politiku a telekomunikace. V části Dopravní politika je nejprve objasněn tento pojem a následují vybrané dokumenty. Ke stažení ve formátu WORD je k dispozici text Dopravní politiky vlády, můžeme zde prostudovat Návrh rozvoje dopravní sítě do roku 2010 a posouzení jeho vlivu na životní prostředí. Nechybí ani Střednědobá strategie dopravy a spojů, komentáře MDS k některým zprávám z tisku apod. V části Telekomunikace je zveřejněna např. Národní telekomunikační politika s přílohami či Návrh zákona o telekomunikacích.

Z ČINNOSTI MINISTERSTVA: informace jsou skutečně pestré - od textu návrhu zákona o transformaci Českých drah až po upozornění na požadavky, které musí splňovat naše autobusy při cestách do Německa. Některé dokumenty můžeme získat také ve formátu WORD nebo ZIP.

ZAJÍMAVÉ DOKUMENTY: kromě textu vládní dopravní politiky je zde zveřejněna např. Zelená kniha o osobní dopravě v České republice.

LEGISLATIVNÍ ČINNOST: mimo jiné je k nahlédnutí plán legislativní činnosti vlády a pracovní překlady některých právních norem Evropského parlamentu.

- jk -

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down