01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ŠKOLA PRO ÚŘEDNÍKY

Bakaláře i pro radnice a státní správu bude od podzimu připravovat soukromá Vysoká škola finanční a správní (VŠFS) se sídlem v Praze 3. Akreditovaný je 3,5letý studijní program s oborem veřejná správa a veřejné finance a dalšími ekonomickými obory. Škola se nyní chystá na zahájení prvního...

Bakaláře i pro radnice a státní správu bude od podzimu připravovat soukromá Vysoká škola finanční a správní (VŠFS) se sídlem v Praze 3. Akreditovaný je 3,5letý studijní program s oborem veřejná správa a veřejné finance a dalšími ekonomickými obory. Škola se nyní chystá na zahájení prvního akademického roku 2000/2001.

Studijní plány pro obor veřejná správa - veřejné finance předpokládají sedmisemestrální studium, jehož součástí je i čtrnáctitýdenní odborná praxe. Obsahují předměty jako např. ekonomiku veřejného sektoru i předměty s dominantním praktickým zaměřením, jako je účetnictví měst a obcí. Do studijního plánu jsou zařazeny také předměty zaměřené na techniku zvládání nezbytných administrativních operací a další dvě důležité skupiny předmětů. Jedna z nich je zaměřena na rozvoj komunikačních dovedností, druhá na jazykovou přípravu. Právě nízká úroveň jazykových znalostí našich úředníků je často předmětem kritiky ze strany Evropské unie. Za nosnou část studijního programu lze považovat předměty právního zaměření, orientované na příslušnou legislativu a návazné předpisy.

Studijní program přímo směřuje ke specializaci studentů. K této tematice se vrátíme v některém z dalších čísel časopisu.

Ve svém prvním akademickém roce počítá VŠFS s přijetím celkem 100-140 studentů na prezenční studium. Lze tedy počítat s přijetím 30-40 studentů na obor veřejná správa - veřejné finance.

Forma studia bude zatím prezenční, intenzivně se ale pracuje také na přípravě tzv. kombinované formy studia. S velkou pravděpodobností lze očekávat, že bude zahájeno v dalším akademickém roce. Organizováno bude formou osmi soustředění za semestr, která budou probíhat vždy v pátek odpoledne a v sobotu po celý den. Některé z předmětů v kombinované formě studia budou opřeny o samostudium, jiné se budou formou výuky blížit studiu prezenčnímu - to bude záviset na povaze předmětu.

Vysoká škola do budoucna počítá i s distančním studiem. Jeho zahájení bude postupné - v rámci kombinovaného studia budou stále více převažovat předměty vyučované "distančně". Samozřejmě budou pořádány i jednorázové kurzy.

Pedagogický sbor Vysoké školy finanční a správní se postupně buduje. Tvoří ho pracovníci, kteří mají za sebou zkušenosti vysokoškolských pedagogů, i pracovníci s aktuálními praktickými zkušenostmi. Škola má předběžné dohody také s externisty, kteří působí ve veřejné správě a počítá se i se zahraničními lektory. Studentům budou umožněny zahraniční stáže.

- vč -

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down