Soutěž Navrhni projekt vede studenty k týmové práci a k přípravě žádostí z EU

Sedmý ročník populární středoškolské soutěže Navrhni projekt se blíží do finále. V průběhu března probíhala po celé České republice regionální kola, ze kterých do celostátního finále postoupilo osm týmů z celkového počtu 67 přihlášených. Celá soutěž vyvrcholí v dubnu v prostorách Ministerstva pro místní rozvoj v Praze. 

„Díky účasti v soutěži Navrhni projekt získají žáci znalost fungování evropských fondů, naučí se připravovat projektovou žádost a v neposlední řadě si také osvojí principy týmové spolupráce. Žáci při přípravě projektové žádosti musí rovněž projevit hlubokou znalost svého okolí a musí aktivně přemýšlet o možnostech jeho zlepšení, což rozhodně považuji za přidanou hodnotu celé soutěže,“ podotkl Radek Kobza, ředitel Odboru publicity EU Ministerstva pro místní rozvoj.

 

Soutěž Navrhni projekt je otevřena všem žákům středních škol po celé České republice. Až čtyřčlenné týmy ve spolupráci s učitelem mají za úkol vytvořit fiktivní projektovou žádost financovatelnou z prostředků Evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF). Úspěch soutěže a kvalitu zpracovaných projektů dokazuje i fakt, že se nejeden z nich podařilo realizovat, jako se tomu stalo v případě relaxačního parku pro seniory nebo přeshraničního projektu Dětská univerzita Trojzemí.

Regionální kola probíhala od 18. do 28. března v Praze, Hradci Králové, Olomouci, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích a Brně. Porota byla složená jak ze zástupců Ministerstva pro místní rozvoj, tak z odborníků z Úřadu vlády, Centra pro regionální rozvoj a agentury CzechInvest. Z regionálních kol postoupilo celkem 8 týmů, které se následně utkají o vítězství ve finále, které se uskuteční v dubnu na Ministerstvu pro místní rozvoj.*

Bližší informace o soutěži a předešlých ročnících naleznete na www.navrhniprojekt.cz.

/zr/

Následující projekty postoupily do celostátního finále:

Gymnázium Dr. Antona Randy, Jablonec nad Nisou Severovýchod Jezírko na Vrší
Gymnázium Jateční, Ústí nad Labem Severozápad VILÍK – domov pro klienty s autismem   a problémovým chováním

 

Církevní gymnázium Plzeň Jihozápad Společně pro dobrou věc

– Gemeinsam fürs Gute

Gymnázium a Střední odborná škola Moravské Budějovice Jihovýchod Víceúčelové hřiště
Odborná střední škola podnikatelská Kolín Praha a Střední Čechy Bezbariérová škola
Střední Morava Zábavné hodiny na středních školách Střední odborná škola podnikaní a obchodu Prostějov
Střední Morava Folklórní kavárna – Beseda Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště
Moravskoslezsko Studentský park EDUCA – Střední odborná škola

Komentáře ke článku 1

  • Niko Kovac

    Students who are willing to register in this project must have progessed through 4th semester that mean half year of their studies. This project will lead them to participate in global competion. The candidates with higher grades shall be able to progress into the next phase. I am being an online essay writer always urge my students to particpate in these competition and test your skills.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *