Soutěž Stavba roku 2020 začala přijímat přihlášky do svého letošního ročníku

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství otevřela přihlášky již 28. ročníku tradiční prestižní celorepublikové soutěžní přehlídky toho nejlepšího co se událo ve stavebnictví a architektuře. Stejně jako v předchozích ročnících soutěž není rozdělena do jednotlivých kategorií, avšak projekty obcí, měst a krajů se v ní vždy úspěšně prosazují.

Vypisovateli jako každoročně jsou Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která je zároveň hlavním organizátorem soutěže, dále Ministerstvo průmyslu a obchodu, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svaz podnikatelů ve stavebnictví.

Přihlášky do soutěže STAVBA ROKU 2020 jsou otevřené do 10. června 2020. Přihlášky a podmínky soutěže najdete na www.stavbaroku.cz.

Odborná porota uděluje zpravidla 15 nominací na titul Stavba roku a pět titulů Stavba roku. Bude uděleno též několik zvláštních cen, včetně cen partnerů a Ceny veřejnosti. Velká pozornost se přitom, kromě celkového konceptu, významu, architektonického a stavebního řešení, věnuje také použitým technologiím, technickému a materiálovému řešení, nejrůznějším specifickým parametrům i vlastní realizaci stavby, včetně provedení jednotlivých detailů.

Stavba roku nemá kategorie, stejně jako v předešlých letech.

Přihlásit je možné všechny realizované nové i rekonstruované stavby nejrůznějších typologií, realizace úprav veřejného prostoru, úpravy krajiny, a také inženýrské a dopravní stavby a všechna další specifická stavební díla dokončená a uvedená do provozu, nebo zkolaudovaná, nejpozději do konce května roku 2020, která zároveň nebyla do celostátní přehlídky Stavby roku dosud přihlášena a jsou realizovaná na území ČR, nebo i v zahraničí při dodržení a splnění soutěžních podmínek.

Nominace budou slavnostně vyhlášeny v pondělí 7. září 2020 v Dopravní hale Národního technického muzea v Praze a slavnostní vyhlášení výsledků následně proběhne na galavečeru ve čtvrtek 15. října 2020 tradičně v Betlémské kapli v Praze. Kromě ocenění Stavba roku 2020 se bude udělovat i ocenění v soutěžích Zahraniční stavba roku 2020 a Urbanistický projekt roku 2020.

V průběhu celého roku budou opět všechna přihlášená, nominovaná i oceněná díla Stavby roku k vidění na výstavách, veletrzích a dalších akcích v rámci nejrůznějších příležitostí na různých místech České republiky i na Slovensku.

Soutěži je tradičně udělena řada záštit významných institucí a také podpora mnoha odborných organizací.

Stavby budou po uzavření přihlášek zveřejněny na webu soutěže podle pořadí doručených přihlášek.*

/zr/

Ke snímku nahoře: Loni se v soutěži prosadil i projekt Rekonstrukce Nemocnice Dačice na nový domov pro seniory. Investorem projektu, který obdržel Cenu Ministerstva pro místní rozvoj, byl Krajský úřad Jihočeského kraje

Foto: archiv soutěže

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *