01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SPECIÁLNÍ NABÍDKA

Leasing není jen pro podnikatelskou sféru, tvrdí generální ředitel leasingové společnosti K&H, a. s., Ing. Miloslav Hlava, kterého jsme požádali o rozhovor. [*] Co si lze pod pojmem leasing představit? Z pohledu uživatele, leasingového nájemce, se leasingem rozumí pořízení požadované investice...

Leasing není jen pro podnikatelskou sféru, tvrdí generální ředitel leasingové společnosti K&H, a. s., Ing. Miloslav Hlava, kterého jsme požádali o rozhovor.

[*] Co si lze pod pojmem leasing představit?

Z pohledu uživatele, leasingového nájemce, se leasingem rozumí pořízení požadované investice cizím kapitálem, následný nájem a po jeho ukončení koupě za symbolickou cenu. Leasing je vlastně vztah, při kterém leasingový nájemce uhradí pronajímateli pořízenou investici během sjednaného období formou splátek. Jejich zaplacením a uplynutím doby leasingu, stanovené zákonem, vzniká leasingovému nájemci nárok na uzavření kupní smlouvy. Jejím uzavřením a zaplacením kupní ceny - v našem případě 1000 Kč - potom na něho přecházejí vlastnická práva k předmětu leasingu.

[*] Vaše společnost existuje na trhu již osmým rokem. Jaké má zkušenosti a jaký vývoj předpokládáte?

Leasing dosáhl v tržních ekonomikách v uplynulých letech pozoruhodného rozvoje. Stal se vyhledávanou formou financování investic a dále roste jeho využívání. Více než jedna čtvrtina movitého majetku v ČR se pořizuje prostřednictvím leasingu. Zvyšování objemu leasingových obchodů je trendem celé vyspělé Evropy, do níž, jak doufám, úspěšně míříme. V našich podmínkách se začíná projevovat rostoucí tlak konkurence mezi leasingovými společnostmi, který se z pohledu klienta příznivě odráží v poklesu leasingových marží a v celkově lepších službách. Již nyní například patří ke standardně poskytovaným službám výhodné pojištění předmětu leasingu. Doufám, že legislativní kroky našich zákonodárců umožní dále rozvíjet poskytování leasingových služeb.

[*] Má v dnešní době, kdy mnoho firem nabízí prodej na splátky, smysl řešit investice prostřednictvím leasingu?

Nesporně ano. Při úvaze, zda potřebný stroj či zařízení získat formou dodavatelského úvěru (prodejem na splátky), prostřednictvím bankovního úvěru či při použití vlastního kapitálu, je nutno individálně zhodnotit pozitiva i negativa jednotlivých druhů investic. Oproti všem shora uvedeným způsobům leasing obvykle přináší účelnější využití provozních prostředků a má příznivý vliv na tok peněz. V neposlední řadě umožňuje též daňové zvýhodnění z titulu zrychlení odpisu.

[*] Tyto výhody má leasing pro každého. Jste schopni pro města a obce učinit nabídku ještě lákavější?

Města a obce považujeme za klienty s dobrou bonitou, což má pozitivní vliv na konkrétní podmínky leasingové smlouvy, a to nejen cenové. Jednou z nejsnazších a současně pro města a obce nejpřínosnějších možností je přizpůsobení splátkového režimu požadavkům jejich peněžního toku na přelomu roku nebo mimo sezónní činnost.

[*] Dosud se pohybujeme jen v oblasti teorie. Máte nějaké konkrétní nabídky?

Potřeby jednotlivých obcí a měst se různí a jsou závislé na místních podmínkách - zeměpisné poloze, počtu a složení obyvatelstva atd. Většina obcí potřebuje zajistit odvoz komunálního odpadu, údržbu komunikací nebo místní zeleně. Stranou nezůstává ani potřeba zabezpečit vlastní provoz úřadu, a to i v nejmenších obcích. Záleží tedy hlavně na městech a obcích, jaké požadavky v tomto směru vznesou.

[*] Jste skutečně schopni pokrýt veškeré tyto investiční potřeby?

Naše společnost se od svého vzniku řadí mezi univerzální leasingové společnosti a vyznačuje se schopností rychle a efektivně vyřešit individuální požadavky klienta. Spolupracujeme s renomovanými dodavateli výpočetní a kancelářské techniky, dodávkových a užitkových automobilů, nákladních automobilů, účelových strojů a zařízení. V případě specifických požadavků zákazníka se přizpůsobíme jeho potřebám.

Specialitou, kterou jsme schopni pro komunální sféru realizovat, je nabídka repasovaného zboží, případně zajištění renovace stávajícího vozového parku zákazníka. Do této nabídky spadají převážně nákladní a mechanizační dopravní prostředky na bázi vozidel typu LIAZ. Podle našich zkušeností největší nárůst zaznamenaly přestavby vozidel LIAZ řady 110 (komunální podvozky, BOBR, nosiče kontejnery, sypače, kropící cisterny a další).

Přestavby prováděné našimi smluvními partnery jsou cenově výhodné a pohybují se v částkách do 75 % ceny nové investice. Samozřejmostí je i certifikovaná kvalita služeb a dodávek - dodavateli jsou autorizovaní opravci. Nedílnou součástí dodávky je i provedení STK a záruka jakosti až 12 měsíců. Pravidlem se stávají i motory EURO II.

Vzhledem k tomu, že leasing je v současné době poměrně rozvinutá služba, skýtající množství variant, doporučuji projednat podmínky konkrétního požadavku osobně s našimi obchodníky. To platí jako pozvánka k návštěvě naší provozovny.

JOSEF NOVÝ

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down