STAVBA STOLETÍ

Prezentovat české stavebnictví a architekturu od roku 1900 je cílem ankety Stavba století. Akci pořádají Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR a Brněnské veletrhy a výstavy. Veřejná anketa má mj. napomoci rozvoji cestovního ruchu v regionech. Nominované stavby jsou rozděleny do tří kategorií:...

Prezentovat české stavebnictví a architekturu od roku 1900 je cílem ankety Stavba století. Akci pořádají Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR a Brněnské veletrhy a výstavy. Veřejná anketa má mj. napomoci rozvoji cestovního ruchu v regionech.

Nominované stavby jsou rozděleny do tří kategorií: občanské a bytové stavby, průmyslové stavby a dopravní a inženýrské stavby. Veřejnost bude seznamována s anketou i jednotlivými stavbami prostřednictvím médií a putovních výstav. Vítězové akce, pořádané pod záštitou ministra pro místní rozvoj Jaromíra Císaře, budou vyhlášeni 16. dubna, v první den mezinárodního stavebního veletrhu IBF v Brně.

Mezi 31 nominovanými stavbami je například systém hraničního opevnění, vodárna v Praze-Podolí, televizní věž a hotel na Ještědu, průmyslové město Zlín či vltavská kaskáda.

– ac –

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *