Archiv pro štítek: Bohumín

Filtr

Příhraniční města chtějí společně bojovat proti špatnému ovzduší

Ačkoliv leží na odlišné straně hranice, trápí je stejný problém. Česko-polská příhraniční města bojují se zhoršenou kvalitou ovzduší. Bohumín, jehož obyvatelé jsou také dlouhodobě vystaveni znečištěnému vzduchu, proto oslovil partnery z okolí, aby v boji proti špatnému ovzduší spojili síly.

Kategorie: Ekonomika, energetika, Legislativa, Různé, Správa a rozvoj, Životní prostředí

Bohumín vykázal kamiony z Rychvaldské ulice, zákaz začíná už v Rychvaldu a Dolní Lutyni

Těžká nákladní auta už pár týdnů nesmí do úzkých serpentin přes les Baginec v Rychvaldské ulici v Bohumíně. Ta spojuje městské části Skřečoň a Záblatí. Vjezd tranzitní dopravě nad 12 tun zakázal Bohumín kvůli vyšší bezpečnosti. Řidiči kamionů si na nové omezení postupně zvykají.

Kategorie: Legislativa, Různé, Správa a rozvoj, Životní prostředí

Hodinová vnoučata zasadila spolu s babičkami z Bohumína svůj strom

Bohumínští dobrovolníci, kteří docházejí za osamělými seniory do místních domovů důchodců v rámci netradičního projektu Hodinový vnuk, zasadili svůj strom. Kořeny ozdobné sakury v Okružní ulici nedaleko sídla bohumínského klubu seniorů by se měly stát nejen symbolem jejich dobrovolnictví, ale také vzájemného mezigeneračního propojení a sounáležitosti s Bohumínem.

Kategorie: Různé, Správa a rozvoj

V bohumínském útulku končí očipovaní psi, kteří nejsou v registru

Až na týdny se může protáhnout pátrání po majiteli psa, který se zaběhl, pokud nemá domácí mazlíček zaregistrovaný čip. Samotné očipování psa totiž nestačí. V bohumínském útulku končí vysoký počet psů s čipem, který není nikde zaregistrován. Hledání, komu zatoulané zvíře patří, je pak složité. Útulek proto prosí všechny pejskaře,...

Kategorie: Různé, Správa a rozvoj, Životní prostředí

Vizualizace konečné podoby zateplených paneloívých domů v Bohumíně

Konec barevných paneláků? Módní trend v Bohumíně letos diktuje šedá

V Bohumíně pokračují se zateplováním nízkých panelových domů. Naplno se rozjela druhá etapa osvědčených hromadných oprav. Letos se nových fasád – v decentních šedých odstínech – dočká hned desítka bytových domů. Městskou pokladnu to bude stát 73 milionů korun. Přes třicet procent nákladů městu pomůže uhradit dotace z evropských fondů....

Kategorie: Správa a rozvoj, Životní prostředí

Sestřička v Bohumínské městské nemocnici Foto Pavel Čempěl

Nové sestřičky dostanou v Bohumíně až 35 tisíc korun jako náborový příspěvek

Nedostatek všeobecných sester, s nímž se potýká české zdravotnictví, trápí i Bohumínskou městskou nemocnici, a. s. Rozjíždí proto náborovou kampaň, jejímž prostřednictvím chce přilákat především mladé absolventky škol. Nově nabízí při podepsání pracovní smlouvy příspěvek 35 tisíc korun, k tomu obecní byt a výhodný telefonní tarif.

Kategorie: Různé, Správa a rozvoj