Jako předběžnou ochutnávku před vyvrcholením evropského seriálu dřevorubeckých sportů EUROJACK, které se uskuteční v metropoli vysočiny 8. a 9. srpna, chystá jihlavský magistrát zájezd do dolnorakouské obce Rappottenstein v okrese Zwettl. Tam se totiž v neděli 19. dubna bude konat rakouský závod tohoto seriálu. Pro přihlášené zájemce bude doprava z Jihlavy tam i zpět zdarma.

Start výpravy je plánován na 9 hodin z Masarykova náměstí v Jihlavě. Předpokládaný návrat do města je naplánován o 12 hodin později. Organizátoři přijímají přihlášky na e-mailové adrese: vladimir.masilko@jihlava-city.cz.  Statutární město Jihlava hradí pouze náklady na cestu a v případě nízkého počtu zájemců si vyhrazuje možnost zrušení akce.

V Rakousku se dřevorubecké klání stává velmi rychle národním sportem, o čemž svědčí každoroční mnohatisícová návštěvnost a s tím související atmosféra. Dokonalé zázemí mimo jiné s velkou jídelnou, spoustou stánků i výstavou lesní či zemědělské techniky skýtá podívanou nejen pro skalní fanoušky závodů EUROJACK,“ uvedl Vladimír Másilko z odboru životního prostředí, jenž stojí za úspěšnou organizací českého závodu, který se už tradičně odehrává v Jihlavě.

Základna fanoušků dřevorubeckých sportů se v České republice utěšeně rozrůstá. Velký podíl na tom má už tradiční konání závodu evropského seriálu dřevorubeckých sportů EUROJACK v Jihlavě. EUROJACK 2015 bude v Jihlavě už počtvrté a letos půjde o obzvlášť sváteční událost. „Letošní ročník bude vyvrcholením celého evropského seriálu, v Jihlavě proběhne finálové klání, při kterém se rozhodne o majiteli poháru mistra Evropy pro rok 2015,“ dodal ke svému pozvání do Rakouska na divácky velice atraktivní závody Vladimír Másilko.*

/zr/

Ilustrační foto: http://www.eurojack.at/

 

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down