Zajištění záložních lůžek pro pacienty, kteří už nepotřebují hospitalizaci v nemocnicích, ale stále jsou pozitivní na nákazu covid-19, a dále volné kapacity pro lidi bez domova a pro vykázané ze společných domácností, kteří by měli být v karanténě či v izolaci – to bylo hlavní téma dnešního jednání hejtmanek a hejtmanů s ministrem vnitra Janem Hamáčkem a dalšími zástupci Ministerstva vnitra.

Kapacitu záložních lůžek nyní monitoruje Ministerstvo vnitra. Především budou zapotřebí v Praze, kde by šlo až o 1 tisíc lůžek. Ministr Jan Hamáček z toho důvodu pozve pražského primátora Zdeňka Hřiba na příští jednání Ústředního krizového štábu, aby společně projednali situaci.

Řešili jsme ale také prostory pro bezdomovce a osoby vykázané, které jsou v karanténě, případně v izolaci. Zjara jsme obcím s rozšířenou působností mohli v nouzovém stavu nařídit vyčlenění kapacit, teď je ale situace úplně jiná. Pověřil jsem proto hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, aby ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví jednal o dalším postupu, protože nyní nemáme žádný právní instrument, jak obcím s rozšířenou působností takovou věc nařídit. Další otázkou je pak i financování provozu takových prostor,“ upřesnil 1. místopředseda Rady Asociace krajů a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Hejtman Martin Netolický potvrdil, že vytvoří pracovní skupinu, která se tématem bude v co nejkratší době zabývat.

Jiří Běhounek také informoval ministra vnitra, že všechny kraje aktivovaly krajské krizové štáby, a poděkoval svým kolegům v Radě Asociace krajů za aktivní výměnu informací mezi regiony, s Ústředním krizovým štábem a Centrálním řídicím týmem, především s ředitelem ÚZIS Ladislavem Duškem, hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou a předsedou České společnosti anesteziologie resuscitace a intenzivní medicíny Vladimírem Černým.*

Další videokonference představitelů krajů se uskuteční ve středu 30. září 2020.

/zr/

 

Navštivte největší veletrh pro střechy, fasády, izolace, dřevo, řemeslo a úspory energií STŘECHY PRAHA s Festivalem dřeva a nářadí v PVA EXPO PRAHA Letňany ve dnech 6.–8. 2. 2020 a vyhrajte hodnotné ceny včetně střechy na rodinný dům!

Čeká Vás široká nabídka střešních krytin a oken, zelených střech, izolací, fasád, solárních systémů či velký výběr nářadí pro řemeslníky i kutily. Na souběžných akcích uvidíte přehlídku dřevostaveb a nízkoenergetických domů včetně zdrojů vytápění. Připraven je bohatý doprovodný program, viz: https://www.strechy-praha.cz/cs/program.

PŘIJĎTE SE ZEPTAT:

* Jak opravit střechu a fasádu

* Jak si vybrat stavební firmu

* Jak dodatečně zateplovat

* Jak využít střechu a energii ze slunce

* Jak získat dotaci

Z TÉMAT VYBÍRÁME:

* Novinky z oblasti nářadí, nástrojů, techniky a řemeslného vybavení, široký výběr značek (Black & Decker, Dewalt, Herz, Hultafors, KMR, Leister, Mafell, Makita, Schlebach, Sievert, Stanley, Steinel, Stubai a další), pracovní oblečení a obuv;

* krovy, vazníky, pergoly, dřevostavby, roubenky – ukázky, poradenství;

* ukázky speciálních technologií od firmy Mafel;

* ukázky top řemesel (garant Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR);

* terasy, balkony, lodžie a střešní zahrady – přednášky, ukázky;

* přednášky o střešní fotovoltaice - jak optimálně využít vyrobenou elektřinu, akumulace, bateriové systémy, zkušenosti z ročního provozu ftv elektrárny na rodinném domě, jaké dotace lze čerpat…;

* konference 3. a 4. fáze EET zaměřená na řemeslníky;

* využití dronů ve stavebnictví – přesné, efektivní, rychlé měření, sledování staveb v průběhu času, legislativa;

* dřevěné stavebnice, domino i hrad pro nejmenší návštěvníky;

* soutěže o hodnotné ceny (střecha, kvalitní nářadí a další pěkné ceny);

* bezplatná širokospektrá poradenská centra pro veškerou výstavbu a úspory energií.

 Zlevněnou vstupenku získáte na: https://www.strechy-praha.cz/cs/form/vstupenka-se-slevou-50.

Podrobný program najdete na: https://www.strechy-praha.cz/.

KDY A KAM NA VELETRH STŘECHY PRAHA:

 * 6.–8. 2. 2020, čt, pá 10–18 h, so 9-16 h
* PVA EXPO PRAHA Letňany, Beranových 667, Praha 9

/kp/

Ilustrační foto z minulých ročníků veletrhu: archiv STŘECHY PRAHA*

 

 

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down