Kontaktních míst veřejné správy Czech POINT je více než 7 300.  Zřizovat je může také Agrární komora.

Služby kontaktních míst veřejné správy Czech POINT nabízejí obecní a krajské úřady, notáři, pošty, zahraniční zastupitelství nebo pracoviště Hospodářské komory. Nově jejich síť rozšířily také obecní úřady v Mydlovarech a Chotěšově v Ústeckém kraji a v Pavlově v Kraji Vysočina.

„Czech POINTy jsou tu pro lidi, kteří s úřady nemohou komunikovat elektronicky. Jejich služby budeme i letos rozvíjet a rozšiřovat,“ uvedl ministr vnitra Vít Rakušan.

Od roku 2008 lidé na Czech POINTech získali přes 27 mil. výpisů. Výpis s pořadovým číslem 27 000 000 vydala poštovní pobočka v Polské ulici v Olomouci 10. prosince 2021 a byl to výpis z bodového hodnocení řidiče. Vloni šlo o 2 082 000 výpisů.

Nejčastěji lidé využívají možností získat výpis z rejstříku trestů (téměř v 11 mil. případů), z katastru nemovitostí (4,4 mil.) a obchodního rejstříku. V závěsu jsou pak konverze dokumentů z elektronické podoby do listinné a naopak.

Kontaktní místa veřejné správy má od letošního roku možnost dobrovolně zřizovat také Agrární komora. Může ve svých sídlech nabídnout služby Czech POINT nejen podnikatelům v zemědělství, lesnictví a potravinářství, ale všem občanům.

/tz/*

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down