Radní hlavního města Prahy odsouhlasili bezúplatný převod kostela sv. Kateřiny z 18. století do vlastnictví středočeského městyse Pavlíkov, na jehož území se nachází.

Hlavní město je vlastníkem barokního kostela sv. Kateřiny v centru městyse Pavlíkov (okr. Rakovník). Jedná se o zastavěnou plochu a nádvoří o výměře 360 metrů čtverečních. Dnes nevyužívaný kostel sloužil dříve jako depozitář Galerie hlavního města. Město Praha jej vyhodnotilo jako nepotřebný majetek a rozhodlo o jeho bezúplatném převodu.

„Stavba je ve špatném technickém stavu a vyžaduje rekonstrukci. Pro město představuje zbytný majetek. Padaly úvahy o jeho prodeji v dražbě. Jsem moc rád, že jsme se rozhodli k formě daru obci Pavlíkov. Sami totiž v centru Prahy máme příklady z minulosti, kdy se kostely prodávaly, město koupě nevyužilo a z kostelů se stal například nevěstinec,“ říká radní pro oblast správy majetku Jan Chabr.

Kostel sv. Kateřiny v Pavlíkově je na seznamu kulturních památek Národního památkového ústavu. Okolní pozemek je ve vlastnictví Pavlíkova. Vedení městyse letos v červenci vyjádřilo o bezúplatný převod nemovitosti zájem. Jedinou podmínkou je, že nebude možné převést objekt na jiného vlastníka po dobu 50 let bez předchozího písemného souhlasu Prahy. Celý záměr musí ještě schválit na svém příštím jednání pražští zastupitelé.*

Foto: web městyse Pavlíkov

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down