V hotelu Thermal v Karlových Varech se 12. a 13. ledna sešli radní z celé republiky, kteří mají ve své gesci cestovní ruch. Zamířili na letošní první jednání komise Rady Asociace krajů České republiky. Předmětem jednání byl  například zákon o cestovním ruchu nebo plány agentury Czech Tourism pro letošní rok.

„Na programu bylo hodně zásadních bodů k projednání. Nejvíce pozornosti vyvolala informace o tom, že tvorba zákona o cestovním ruchu je znovu ve hře. Dlouhodobě je upozorňováno ze všech úrovní, že tak významné hospodářské odvětví, jakým cestovní ruch bezesporu je, nemá legislativní podporu v samostatném zákoně. Vznik zákona o cestovním ruchu je součástí Programového prohlášení nové vlády a Ministerstvo pro místní rozvoj by mělo zákon vypracovat za součinnosti partnerů, tedy i krajů, do konce roku 2023,“ poznamenal Alexandr Krejčíř, radní Pardubického kraje zodpovědný za cestovní ruch, sport a majetek.

Dalším významným tématem jednání byla Kategorizace a certifikace destinačních managementů, jejímž cílem je zkvalitnit a zefektivnit činnosti v oblasti destinačního managementu a jejich marketingových aktivit.

„Ředitel agentury CzechTourism Jan Herget na setkání představil plánovaný projekt e-Turista, který by chtěla agentura spustit do dvou let. Jedná se o jednotný systém pro evidenci návštěvníků v tuzemsku.  Také jsme se dozvěděli, jaké plány má CzechTourism pro tento rok,“ uvedl Krejčíř.

Na jednání proběhla také prezentace Ministerstva pro místní rozvoj. „Ministerstvo nás ujistilo, že i v roce 2022 bude podporovat cestovní ruch samostatným dotačním titulem, takzvaným Národním programem podpory cestovního ruchu v regionech 2022,“ řekl Alexandr Krejčíř.

Součástí setkání byla i prohlídka Karlových Varů s průvodcem, Muzea Karlovy Vary a ikonického hotelu Grandhotel Pupp.

/zr/*

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down