Už druhý ročník projektu "Udělejte, co lidé ocení!" zahájila dnes společnost VERA, spol. s r. o., v Centru pro seniory v Holešově na Kroměřížsku. Klientům centra k poslechu i tanci vyhrávala cimbálová muzika Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm, kterou do Holešova přivezla právě společnost VERA, věnující se vývoji a implementaci komplexních informačních systémů pro instituce veřejné správy. Klienti i personál navíc od společnosti VERA obdrželi pěkné hodnotné dárky.
Mediálním partnerem projektu je také letos vydavatelství Profi Press s. r. o., v jehož portfoliu je i odborný měsíčník Moderní obec.

Ve spolupráci s městy chceme dělat věci, které lidé skutečně ocení, a to nejen v oblasti softwaru. Mezi námi je stále mnoho těch, kteří svou situaci, v níž se nacházejí, z nejrůznějších důvodů nedokážou sami aktivně ovlivnit. Chceme proto navštívit dětské domovy, nemocnice nebo domovy seniorů a alespoň částečně pomoci jejich klientům. Věříme, že radost a smích jsou těmi nejlepšími léky na každodenní starosti i nemoci," charakterizovala projekt "Udělejte, co lidé ocení!" Miroslava Vošoustová, marketingová ředitelka společnosti VERA.

Cimbálovka Radhošť klientům holešovského Centra pro seniory vyhrávala tradiční valašské písničky v minulosti už dvakrát. Proto když zástupci společnosti VERA konzultovali s ředitelkou zařízení Janou Šťastnou, jaký kulturní program by bylo vhodné v rámci projektu "Udělejte, co lidé ocení!" pro seniory zařídit, volba byla vcelku jednoduchá. A nutno dodat, že někteří klienti navzdory mnoha křížkům si i zatancovali. Líbily se také dárky, které centru pro jeho klienty přivezli zástupci společnosti VERA – Aneta Blümlová a Milan Seidler, ať už to byly radiopřijímače s CD přehrávačem (a k nim velké množství cédéček), audioknihy nebo třeba stolní hry či hry do volného prostoru apod.

Také v Centru pro seniory Holešov pociťují nedostatek personálu, jako snad všude v sociálních službách v celé zemi. Ostatně všem 65 pečovatelkám, které se o klienty pozorně starají ve dvanáctihodinových směnách včetně víkendu a svátků, ale i ostatnímu personálu (mimochodem, koláče upečené k dnešní kulturní a společenské akci byly skvělé, paní kuchařky!) ve svém úvodním slově poděkoval rovněž starosta města Rudolf Seifert. Společnost VERA proto pamatovala také na personál a přivezla pro něj dva kávovary i s kapslemi.

Zřizovatelem Centra pro seniory je město Holešov a právě jeho starosta Rudolf Seifert do projektu společnosti VERA tuto příspěvkovou organitzaci města přihlásil. V centru našlo nový domov na 170 klientů, především z Holešova. Po rozsáhlé rekonstrukci zařízení během minulých čtyř let mají všechny dvoulůžkové i jednolůžkové pokoje moderní sociální zázemí. Součástí centra je také domov se zvláštním  režimem Kopretina pro klienty se sníženou soběstačností z důvodu stařecké demence, Alzheimerovy choroby apod.

K dnešní akci se podrobněji vrátíme v červencovém vydání Moderní obce.*

/rš/

Foto: Ivan Ryšavý

 

 

Příjemné chvíle pohody s dobrou muzikou a zpěvem si dnes odpoledne užili klienti děčínského Domova pro seniory. V rámci projektu společnosti VERA nazvaného Udělejte, co lidé ocení!, mezi ně totiž zavítala kapela Severka z Lovosic a zahrála jim výběr z osvědčených českých lidovek.

Děčínský Domov pro seniory je součástí Centra sociálních služeb, příspěvkové organizace statutárního města Děčína. V minulém roce byla ukončena jeho náročná rekonstrukce, která pro všechny klienty znamenala narušení jejich dosavadního klidného života v zařízení. Část z nich se kvůli postupujícím stavebním pracem musela v objektu stěhovat i se svými lůžky z místa na místo, někteří dokonce půldruhého roku pobývali v v provizoriu v jiné části města. Ovšem zrekonstruovaný domov pro seniory dnes nabízí komfortnější prostředí pro všech svých 101 klientů.

Primátorka města Marie Blažková, která děčínský domov pro seniory přihlásila do projektu společnosti VERA, dnes klientům zařízení poděkovala za jejich trpělivost při překonávání nejrůznějších  svízelů a trápení, která jim rekonstrukce přinesla. Vystoupení kapely Severka se tak stalo i poděkováním města a jeho Centra sociálních služeb všem klientům domova.

Společnost VERA, která se už od roku 1994 věnuje vývoji a implementaci komplexních informačních systémů pro instituce veřejné správy, svůj projekt Udělejte, co lidé ocení! zahájila letos na jaře. Jak dnes připomněla marketingová ředitelka Miroslava Vošoustová, společnost VERA chce ve spolupráci s radnicemi dělat věci, které lidé skutečně ocení, a to nejen v oblasti softwaru. "Mezi námi je stále mnoho těch, kteří svou situaci, v níž se nacházejí, z nejrůznějších důvodů nedokážou sami aktivně ovlivnit. Chceme proto navštívit dětské domovy, nemocnice nebo domovy seniorů a alespoň částečně pomoci jejich klientům. Věříme, že radost a smích jsou těmi nejlepšími léky na každodenní starosti i nemoci," konstatovala Miroslava Vošoustová ještě před tím, než za společnost VERA předala Domovu pro seniory v Děčíně i pěkné dárky – například stolní hry, cédéčka s příjemnou muzikou, tablet apod.

Společnost VERA stále ještě přijímá přihlášky do tohoto svého projektu. Starostové, primátoři, místostarostové či náměstci primátorů, stejně jako tajemníci obecních, městských a magistrátních úřadů mohou dětský domov, dům pro seniory apod. na svém území zcela jednoduše do projektu přihlásit pomocí přihlašovacího formuláře na: https://www.vera.cz/pomahame.

Mediálním partnerem projektu Udělejte, co lidé ocení! je časopis Moderní obec. I z dnešní akce v Děčíně proto ve svém zářijovém vydání přinese reportáž. Rádi se společností VERA a s jejím projektem přijedeme také do vašeho města či obce.*

/rš/

 

K úvodnímu foto:

 

Kapela Severka byla v Lovosocích založena už v roce 1989. Dnes potěšila klienty Domova pro seniory v Děčíně

Foto: Ivan Ryšavý

 

 

 

 

 

 

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down