Národní síť Zdravých měst ČR (NSZM) připravuje další díl ze série vysílání své on-line právní poradny. Tento díl se ve středu 15. dubna od 10 hodin zaměří na aktuální otázky pracovního práva během pandemie covid-19. NSZM ke sledování zve všechny obce a města a jejich úřady z celého Česka.

Lektorka chystaného dílu on-line právní poradny NSZM Jitka Mihulová (na snímku nahoře) z advokátní kanceláře Frank Bold Advokáti se zaměří zejména na tato témata:

- obnovení jednání o pracovním právu;
- home office;
- překážky v práci na straně zaměstnavatele (živelní událost, jiné překážky);
- překážky na straně zaměstnance;
- náhrada platu/mzdy, kurzarbeit (v mzdové sféře);
- nařízení dovolené, změny rozvrhu práce;
- dočasné přidělení zaměstnanců k jinému zaměstnavateli;
- ukončení pracovního poměru.

Připojte se jedním klikem: http://zdravamesta.cz/webinar  (check-in 9:50 hod.).

Návody k webináři naleznete na:  https://www.zdravamesta.cz/cz/navody-a-pravidla-pro-ucastniky-webinare-ekonzultace, nebo kontaktujte technickou podporu: 603 816 856.

/zr/*

 

Staronové vedení stojí po včerejší valné hromadě Národní sítě Zdravých měst ČR (NSZM) v čele tohoto zájmového sdružení právnických osob. Valná hromada, která se konala na pražském magistrátě, opět na další dva roky zvolila Litoměřice za předsednické město. Místopředsedy jsou město Chrudim a Kraj Vysočina. Konkrétně tak asociaci dál povede Petr Hermann, zastupitel města Litoměřice, v rolích místopředsedů NSZM mu budou sekundovat Petr Řezníček, starosta Chrudimi, a Martin Hyský, radní Kraje Vysočina. Dalšími radními asociace jsou reprezentanti obce Bolatice, měst Jihlava, Kopřivnice, Letovice, Vsetín a Místní akční skupiny Opavsko.

Během zasedání se rovněž představili noví členové asociace, jimiž jsou města Benešov nad Ploučnicí, Humpolec, Nový Jičín, Vítkov a Krásno a obce Březina, Telnice, Vřesina a Zbyslavice. Rostoucí počet členů asociace ukazuje, že po loňských volbách do zastupitelstev obcí mají i další obce a regiony různých velikostí zájem o prosazování principů udržitelného rozvoje na místní úrovni a o síťovou spolupráci. Asociace tak aktuálně má 125 členů, s regionálním vlivem na 2657 měst a obcí, ve kterých žije 57 % populace ČR.

Nově zvolený předseda Petr Hermann, který v Radě NSZM aktivně pracuje již deset let a ve Zdravém městě Litoměřice působí od startu tohoto projektu, poděkoval všem, kteří se v uplynulém volebním období zasloužili o rozvoj Zdravých měst, obcí a regionů v ČR. „Funkci předsedy Zdravých měst vnímám především jako příležitost pro další práci v sehraném týmu ostatních zástupců obcí, měst a regionů. Vzájemně si vyměňujeme své zkušenosti z praxe i inspirace a společně tak můžeme naplňovat vizi asociace. Tou je propojovat obce a odborníky k aktivní podpoře zdraví a kvality života a k uplatňování udržitelného rozvoje, ať už prostřednictvím konkrétních akcí, či kampaní nebo systémových přístupů k plánování a řízení obcí," dodal Petr Hermann.*

/zr/

Za předsednické město Litoměřice Národní síť Zdravých měst ČR po další dva roky povede Petr Hermann (na snímku).

Foto: archiv NSZM

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down