Ve čtvrtek 17. října se za finančního přispění společnosti VERA konalo v Městském ústavu sociálních služeb v Jirkově (okr. Chomutov) příjemné a slavnostní odpoledne, během něhož klientům domova zahrála cimbálová muzika Dušana Kotlára. Akce se konala díky společnosti VERA spol. s r. o., která již čtvrtým rokem realizuje projekt s názvem „Udělejte, co lidé ocení!“. Projekt je o to cennější, že jeho obsah je v souladu s jeho názvem.

Společenský sál zařízení, v němž svůj domov nachází okolo 200 klientů, se zaplnil do posledního místečka. Klienty, které postupně uvítali ředitelka domova Mgr. Eva Šulcová, zástupci společnosti VERA (Ing. Aneta Blümlová a Ing. Miroslav Bublík) a starostka města Mgr. Darina Kováčová (na foto), občerstvily nejen podávané pochutiny (chlebíčky, sladkosti a nápoje včetně skleničky vína), ale i lidové písničky z dob jejich mládí. Kromě toho dostali klienti domova od společnosti VERA jako další dárek televizor do společenské místnosti, který jim zcela jistě zpříjemní dny všední a méně sváteční.

Stáří je období života, které není vždy veselé a plné slunce, ale kterému se nelze vyhnout. Je tedy o to cennější, když lidé v domovech pro seniory, kteří jsou z důvodu zdravotního postižení nebo chronického onemocnění odkázáni na pomoc druhých osob, dostanou dárek. Vědomí, že nejsme na světě sami, že na nás někdo myslí a že se na někoho můžeme spolehnout s pomocí, je mnohdy víc než tučné konto v bance.

Projektů, které by byly zaměřeny na zlepšení mezilidských vztahů, je jako šafránu. Jinými slovy – je jich málo. V dnešní na výkon zaměřené době se málokdy najde chvilka na to, abychom se vzájemně potěšili a obdarovali – ať už svojí přítomností, zájmem či fyzickým darem.  Mediálním partnerem projektu „Udělejte, co lidé ocení!“ je i letos vydavatelství Profi Press s. r. o., v jehož portfoliu je i odborný měsíčník Moderní obec. Pokud se ve vaší obci nebo vašem městě chcete do projektu „Udělejte, co lidé ocení!" přihlásit, budete mít opět v budoucnu možnost. O projektu více na: https://www.vera.cz/pomahame.*

*

(ev)

Další z projektů společnosti VERA nazvaný Udělejte, co lidé ocení! proběhl 14. listopadu. V pozdním odpoledni se v Kulturním domě Elektra v Luhačovicích rozsvítila světla a sál se zaplnil do posledního místa.

Den seniorů zahájily pěveckým vystoupením děti z mateřské školy v Luhačovicích. Přítomné hosty, mezi nimiž byli senioři z města i z okolních obcí Polichno, Řetěchov a Kladné Žilin, pak pozdravili nový starosta města Ing. Marian Ležák, místostarosta Ing. Jiří Šůstek a   obchodní zástupce společnosti VERA Ing. Ludvík Dvořák. Inspirativní módní přehlídku a unikátní přehlídku klobouků v podání členů Spolku aktivních seniorů vystřídaly tanečnice Okrašlovacího spolku Calma Crazy Flappers. K tanci a poslechu zahrálo hudební uskupení Jazzubs. Co by to bylo za akci, kdyby si účastníci neodnesli malé dárky, které vyhráli ve dvoukolové tombole. V průběhu večera proběhlo ještě vyhlášení nejlepší předzahrádky a nejhezčího balkónu, které zorganizovali a připravili členové Spolku zahrádkářů. Ze strany seniorů byl o tuto příjemnou akci pořádanou městem zájem, před vchodem se vytvořila velká fronta. Společnost VERA přispěla věcnými dárky do tomboly a celou akci finančně podpořila.

Cílem tohoto projektu je přinášet radost - dětem a seniorům a dalším znevýhodněným skupinám, které pobývají v domovech a dalších zařízeních. Mediálním partnerem projektu Udělejte, co lidé ocení! je i letos vydavatelství Profi Press s. r. o., v jehož portfoliu je rovněž odborný měsíčník Moderní obec. Více se o projektu i možnosti využít jej pro svou obec či město dozvíte na: https://www.vera.cz/pomahame                                                                           *

/ev/

Setkání s novinářkou, publicistkou, moderátorkou a bavičkou Zuzanou Bubílkovou a zpěvákem, hercem, hudebníkem a skladatelem Jiřím Helekalem proběhlo v pondělí 24. září v prostorách Domu seniorů v Třebíči. Na jeho obyvatele čekala více než hodina zábavy v podobě zábavné show pro seniory - humorného povídání, vzpomínek, příhod v podání Zuzany Bubílkové a oblíbených písní z 60. až 80. let, které si spolu s Jiřím Helekalem mohli senioři zazpívat. Společnost VERA, která je organizátorem této akce v rámci projektu Udělejte, co lidé ocení (běží již třetím rokem) darovala Domovu seniorů ještě krmivo a stelivo pro tamní domácí zvířecí miláčky, která v domově mají: andulky, papoušky, korely, morčata, činčilu a králíky.  

Seniory v domově přišli pozdravit společně s umělci Zuzanou Bubílkovou a Jiřím Helekalem také starosta města Třebíč Pavel Janota a Aneta Blümlová ze společnosti VERA. O vystoupení byl mezi klienty domova viditelně značný zájem, podle jejich reakcí lze soudit, že je akce potěšila. Zájem byl také o fotografie Zuzany Bubílkové, které na místě podepsala. Přálo i počasí, které celou akci zarámovalo sluncem

Krajské zařízení Domov pro seniory v Třebíči má asi 120 klientů, jejichž průměrný věk se pohybuje okolo 83 let. O klienty se stará celkem 60 zaměstnanců. Domov pod vedením ředitelky Mgr. Zuzany Maláskové prospívá a je dobrým příkladem toho, jak poskytovat péči lidem, kteří se ocitli v tíživé situaci a nemohou se sami o sebe postarat.

Cílem tohoto projektu je přinášet radost - dětem a seniorům a dalším znevýhodněným skupinám, které pobývají v domovech a dalších zařízeních. Mediálním partnerem projektu Udělejte, co lidé ocení! je i letos vydavatelství Profi Press s. r. o., v jehož portfoliu je rovněž odborný měsíčník Moderní obec.*

Více se o projektu i možnosti využít jej pro svou obec či město si přečtěte na: https://www.vera.cz/pomahame.

/ev/

 

/ev/

 

Už druhý ročník projektu "Udělejte, co lidé ocení!" zahájila dnes společnost VERA, spol. s r. o., v Centru pro seniory v Holešově na Kroměřížsku. Klientům centra k poslechu i tanci vyhrávala cimbálová muzika Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm, kterou do Holešova přivezla právě společnost VERA, věnující se vývoji a implementaci komplexních informačních systémů pro instituce veřejné správy. Klienti i personál navíc od společnosti VERA obdrželi pěkné hodnotné dárky.
Mediálním partnerem projektu je také letos vydavatelství Profi Press s. r. o., v jehož portfoliu je i odborný měsíčník Moderní obec.

Ve spolupráci s městy chceme dělat věci, které lidé skutečně ocení, a to nejen v oblasti softwaru. Mezi námi je stále mnoho těch, kteří svou situaci, v níž se nacházejí, z nejrůznějších důvodů nedokážou sami aktivně ovlivnit. Chceme proto navštívit dětské domovy, nemocnice nebo domovy seniorů a alespoň částečně pomoci jejich klientům. Věříme, že radost a smích jsou těmi nejlepšími léky na každodenní starosti i nemoci," charakterizovala projekt "Udělejte, co lidé ocení!" Miroslava Vošoustová, marketingová ředitelka společnosti VERA.

Cimbálovka Radhošť klientům holešovského Centra pro seniory vyhrávala tradiční valašské písničky v minulosti už dvakrát. Proto když zástupci společnosti VERA konzultovali s ředitelkou zařízení Janou Šťastnou, jaký kulturní program by bylo vhodné v rámci projektu "Udělejte, co lidé ocení!" pro seniory zařídit, volba byla vcelku jednoduchá. A nutno dodat, že někteří klienti navzdory mnoha křížkům si i zatancovali. Líbily se také dárky, které centru pro jeho klienty přivezli zástupci společnosti VERA – Aneta Blümlová a Milan Seidler, ať už to byly radiopřijímače s CD přehrávačem (a k nim velké množství cédéček), audioknihy nebo třeba stolní hry či hry do volného prostoru apod.

Také v Centru pro seniory Holešov pociťují nedostatek personálu, jako snad všude v sociálních službách v celé zemi. Ostatně všem 65 pečovatelkám, které se o klienty pozorně starají ve dvanáctihodinových směnách včetně víkendu a svátků, ale i ostatnímu personálu (mimochodem, koláče upečené k dnešní kulturní a společenské akci byly skvělé, paní kuchařky!) ve svém úvodním slově poděkoval rovněž starosta města Rudolf Seifert. Společnost VERA proto pamatovala také na personál a přivezla pro něj dva kávovary i s kapslemi.

Zřizovatelem Centra pro seniory je město Holešov a právě jeho starosta Rudolf Seifert do projektu společnosti VERA tuto příspěvkovou organitzaci města přihlásil. V centru našlo nový domov na 170 klientů, především z Holešova. Po rozsáhlé rekonstrukci zařízení během minulých čtyř let mají všechny dvoulůžkové i jednolůžkové pokoje moderní sociální zázemí. Součástí centra je také domov se zvláštním  režimem Kopretina pro klienty se sníženou soběstačností z důvodu stařecké demence, Alzheimerovy choroby apod.

K dnešní akci se podrobněji vrátíme v červencovém vydání Moderní obce.*

/rš/

Foto: Ivan Ryšavý

 

 

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down