Tři největší česká města míří do Francie na veletrh MIPIM – a opět společnou expozicí

Na 24 tisíc návštěvníků ze stovky zemí celého světa očekávají organizátoři letos už 29. ročníku prestižního veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM ve francouském Cannes. Mezi vystavovateli nebude po loňském úspěchu chybět ani společná expozice Prahy, Brna a Ostravy. Zájemci tak budou moci získat ucelený přehled o celé České republice a investičních příležitostech v těchto třech největších našich městech..

Praha na veletrhu představí společný projekt hlavního města a Univerzity Karlovy – Kampus Hybernská, jehož cílem je propojení širší veřejnosti a kulturních projektů s aktivitami univerzity v prostředí moderní infrastruktury v historickém centru české metropole. Hlavní město bude rovněž prezentovat projekt Datové platformy, který tvoří základní stavební kámen konceptu Smart City.

Brno se ve své prezentaci zaměří na nově oživenou lokalitu Ponava. Město do této plochy o rozloze 44,5 ha soustředilo realizaci tří významných sportovišť: fotbalového stadionu s kapacitou přes 30 000 diváků, multifunkční hokejové haly s předpokládanou variabilní kapacitou 12 382 diváků a aquaparku pro přibližně 2300 návštěvníků včetně nového 25metrového plaveckého bazénu a wellness centra. Lokalita má rovněž potenciál pro novou administrativní a rezidenční výstavbu. Jihomoravská metropole se v Cannes chystá prezentovat také projekt budoucí chytré čtvrti Špitálka v centrální části města. Jeho cílem je realizace nové sociálně, ekonomicky a energeticky udržitelné městské čtvrti s využitím ověřených chytrých technologií.

Ostrava na MIPIM investorům nabídne mj. lokality navazující přímo na Masarykovo náměstí, které tvoří původní historické jádro Moravské Ostravy, a plochy v nově vznikající čtvrti Karolina v blízkosti moderního obchodního a administrativního centra s výbornou dopravní dostupností. Ostrava na veletrhu nabídne také vlastní rozvojové území Hrušov o rozloze 35 ha na okraji města s přímou návazností na dálnici D1, které je určeno pro lehký průmysl a logistiku. Ostrava má v nabídce i přibližně 71 ha volných pozemků ve strategické průmyslové zóně Ostrava – Mošnov.*

/zr/

Vizualizace nahoře:

Praha na veletrhu MIPIM představí společný projekt hlavního města a Univerzity Karlovy – Kampus Hybernská, jehož cílem je propojení širší veřejnosti a kulturních projektů s aktivitami univerzity v prostředí moderní infrastruktury v historickém centru české metropole

Zdroj: Hlavní město Praha

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *