TV MAJ úspěšně vysílá již déle než osm let

Celkem 256 domácností se v Majetíně na Olomoucku už napojilo na obecní kabelovou televizi. Ta je v provozu od května 1997, přičemž umožňuje sledovat 17 programů. Je mezi nimi také obecní INFO kanál TV- MAJ. Jak uvedl starosta Ing. Mojmír Dočekal, v obci se zhruba tisícovkou obyvatel chtěli tímto...

Celkem 256 domácností se v Majetíně na Olomoucku už napojilo na obecní kabelovou televizi. Ta je v provozu od května 1997, přičemž umožňuje sledovat 17 programů. Je mezi nimi také obecní INFO kanál TV- MAJ.

Jak uvedl starosta Ing. Mojmír Dočekal, v obci se zhruba tisícovkou obyvatel chtěli tímto způsobem zlepšit informovanost lidí s důrazem na pohotovost a aktuálnost informací. „Tradiční hlášení obecního rozhlasu totiž nemusí všichni občané vždy slyšet,“ dodal.

Druhým důvodem, proč ke zřízení obecní kabelové televize v Majetíně přikročili, byl fakt, že v roce 1996 se tam začaly budovat telefonní kabelové rozvody a obec chytře vy-užila možnosti společné (levnější) stavby telefonní a televizní kabelové sítě. Díky tomu ušetřila značné peníze za výkopové a zemní práce a zavedení kabelové TV ji přišlo pouze na 3,3 miliónu korun, aniž by na to získala jakoukoliv dotaci.

Před devíti roky legislativa nepamatovala na možnost, že by obce provozovaly vlastní kabelové televize. V Majetíně to tehdy vyřešili založením společnosti TV – MAJ, s. r. o., Majetín, která úspěšně funguje dodnes. Roční provozní náklady obecní kabelové televize činí zhruba 300 tisíc korun a jsou kryty z měsíčních poplatků připojených domácností ve výši 100 Kč.

Obecní INFO kanál vysílá textové zprávy doplněné fotografiemi v tzv. smyčce. Obsahem zpráv jsou například informace z obecního úřadu i dění v místním sportu i kultuře, program kina, jídelníček ve školní kuchyni, blahopřání jubilantům, termíny různých spolkových akcí apod.

Zprávy se podle potřeby mění nejméně jednou za tři dny. Vlastní informace do obecní kabelové TV zařazují také místní organizace a spolky, stejně jako základní i mateřská škola. Už loni TV – MAJ odvysílala i vlastní „pohyblivé obrázky“ – videozáznam z kácení máje v obci a ze druhého ročníku neckiády na místním rybníku Hliník. Od letošního roku ve spolupráci s TV Morava se vždy za každý uplynulý týden vysílá záznam z dění v Olomouckém kraji.

Starosta Ing. Mojmír Dočkal připomíná, že místní občané zprávy „svého“ obecního kanálu pozorně sledují a dokonce navrhují další doplnění obsahu vysílání, aby bylo ještě zajímavější a komplexnější. Pokud jde o další televizní kanály, které obecní kabelová TV zprostředkovává, už nyní se podle starosty lidé nejvíce dožadují jejich rozšíření o kanál ČT 4 Sport.

Obec Majetín dlouhodobě boduje v soutěži Vesnice roku. Po letech 2000, 2002 a 2004, kdy v ní postupně získala Bílou, Zelenou a Modrou stuhu, se loni stala krajským vítězem. Za těmito úspěchy obce stojí nejen řada nových staveb občanské vybavenosti (dům služeb, dům s pečovatelskou službou a ordinací lékaře, koupaliště, opravená sokolovna i hasičská zbrojnice aj.), ale také bohatý spolkový život opřený o aktivní vztah místních lidí ke své obci. Pomáhá jej posilovat i TV – MAJ.

Komentáře ke článku 41

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *