URBIS POSEDMÉ

Veletrh pro města a obce URBIS 2000 se letos uskuteční již posedmé. Ve dnech 16.-20. dubna se společně s Mezinárodním stavebním veletrhem IBF, veletrhem technických zařízení budov SHK BRNO a logistickým veletrhem INTRAMA podělí o prostor brněnského výstaviště. URBIS je skutečně veletrhem pro...

Veletrh pro města a obce URBIS 2000 se letos uskuteční již posedmé. Ve dnech 16.-20. dubna se společně s Mezinárodním stavebním veletrhem IBF, veletrhem technických zařízení budov SHK BRNO a logistickým veletrhem INTRAMA podělí o prostor brněnského výstaviště.

URBIS je skutečně veletrhem pro samosprávu. Je to prostor právě pro ni, její potřeby, zkušenosti a nabídky. Přestože je rozčleněn na řadu oborů (např. městský mobiliář, zařízení a služby pro čistotu měst a obcí, zpracování městského odpadu, software pro městskou správu, vybavení parků apod.) výrazným trendem posledních let je zvyšující se přímá účast obcí a měst jako vystavovatelů. K účasti na letošním veletrhu se dosud přihlásilo 13 měst a obcí, ale toto číslo ještě není konečné, protože se stále hlásí noví vystavovatelé.

Zatím se návštěvníci mohou těšit na expozice Plzně, Bystřice nad Pernštejnem, Mostu, Olomouce, České Třebové, Ústí nad Labem, Říčan, Mnichovic, Uherského Hradiště, Dobřichovic, Hradce Králové, Luhačovic a Mimoně. K vidění budou nové projekty těchto měst a obcí, investiční záměry, ale také prezentace možností daných oblastí, ať už v oblasti podnikání, bydlení nebo i turistiky a rekreace.

Účast radnic na veletrhu URBIS není jen otázkou vzájemného předávání zkušeností, velký význam má právě spojení se stavebním veletrhem IBF a letos také logistickým veletrhem INTRAMA. Poptávka měst a obcí tak najde protějšek v konkrétní nabídce stavebních firem a přepravců.

URBIS a ostatní souběžně konané veletrhy začínají netradičně v neděli. Tento den bude určen především pro laickou veřejnost. To se na první pohled zdá být zajímavé pouze pro stavební firmy, které nabízejí služby maloodběratelům. Ve skutečnosti je to však možnost a výzva pro vystavovatele veletrhu URBIS. Ti mohou ukázat, co všechno je možné udělat pro to, aby byla naše města krásná, čistá a splňovala všechny nároky pro zdravý a aktivní život. Vystavující města mohou v tento den uzpůsobit svoji prezentaci předvedením toho nejlepšího, čeho se již podařilo dosáhnout.

Vrcholem doprovodného programu bude jako každý rok celostátní kongres starostů a primátorů obcí a měst ČR. Připravena je i řada seminářů, diskuzních pořadů a prezentací, např. seminář na téma rozvoje regionů v kontextu vstupu ČR do Evropské unie, seminář k rozvoji průmyslových zón regionů a další.

I letos předáme Cenu Moderní obce firmě nabízející na veletrhu URBIS 2000 nový produkt, zařízení nebo službu. Obracíme se proto na pracovníky marketingových a obchodních oddělení firem o zaslání informací o vystavovaných novinkách na adresu redakce (viz tiráž).

– ec –

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *