V centru Bohumína vyroste rouškovník

Zájemci z Bohumína o látkové roušky pro opakované použití si od zítřka, tedy od pátku 27. března, budou moci pro ně zajít k "rouškovníku", který naleznou v Masarykově ulici nedaleko radnice před vchodem do centra sociálních služeb. Rouškovník bude nabízet své plody každý všední den od 10 do 13 hodin.

„Denně ušijeme asi stovku roušek. Od minulého týdne, kdy jsme s tím začali, jsme vyrobili 900 kousků těchto ochranných pomůcek. Další stovku nám donesli dobrovolníci z bohumínského senior klubu. Roušky jsme rozvezli zdravotníkům do nemocnice, záchranné službě, policistům, strážníkům, hasičům i technickým službám. Teď je chceme prostřednictvím rouškovníku zdarma rozdávat Bohumíňákům,“ sdělila šéfka bohumínského centra sociálních služeb Petra Chalupová.

Rouškovník budou pracovníci centra průběžně doplňovat. Zároveň vyzývají ty, kteří šijí doma a chtěli by své výrobky darovat, aby rouškovník využili a své výtvory na něj zavěsili. Pokud se švadlenky z různých důvodů nemohou dostat do centra Bohumína, mohou zavolat koordinátorům na číslo 734 788 658. Ti roušky přijedou vyzvednout.

Dnes odpoledne do centra dorazili s ušitými rouškami i zástupci místní vietnamské komunity. „Byli naprosto úžasní. Zjevili se ve dveřích s tím, že nám přinesli roušky. Vyrobili jich přes 300. Obratem jsme je odvezli zdravotníkům do bohumínské nemocnice i technickým službám, od kterých jsme měli avízo, že je potřebují,“ konstatovala Petra Chalupová.

Ochranné prostředky se na rouškovník budou v průběhu dne doplňovat. „Jsme připraveni šít roušky tak dlouho, dokud o ně bude zájem. Kdo bude potřebovat roušku, může si ji vzít. Množství není nijak omezeno, ale lidé by měli myslet i na ostatní,“ uzavřela ředitelka bohumínského centra sociálních služeb.

/zr/

K foto:

Bohumínský rouškovník

Foto: archiv města

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *