01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veletrhy GO a REGIONTOUR potvrdily svoji prestiž

Přehled o cestovním ruchu a možnostech aktivního trávení volného času u nás i v zahraničí opět nabídnou veletrhy GO a REGIONTOUR 2005, které se uskuteční od 13. do 16. ledna příštího roku na brněnském výstavišti. GO a REGIONTOUR jsou prestižní akcí v oblasti cestovního ruchu, což potvrdil i jejich...

Přehled o cestovním ruchu a možnostech aktivního trávení volného času u nás i v zahraničí opět nabídnou veletrhy GO a REGIONTOUR 2005, které se uskuteční od 13. do 16. ledna příštího roku na brněnském výstavišti.

GO a REGIONTOUR jsou prestižní akcí v oblasti cestovního ruchu, což potvrdil i jejich letošní ročník. Veletrhů se každoročně účastní významné cestovní kanceláře, města, regiony a kraje, zahraniční touroperátoři a další. Více než pětina vystavovatelů byla ze zahraničí a jejich zájem se stále zvyšuje. Veletrhy jsou tak důležitým obchodním a informačním centrem pro všechny oblasti cestovního ruchu. Jejich pracovní a mezinárodní charakter podtrhuje akce Meeting Point podporující turistický ruch v regionech. Jde o obchodní setkání se zahraničními touroperátory. V letošním roce přijala pozvání historicky nejpočetnější skupina z celé Evropy. Účastníci akce si prohlédli expozice veletrhů a na dvoudenním workshopu spolu s vystavovateli projednali konkrétní spolupráci. Zahraniční touroperátoři si tak z Brna odváželi kontakty, i konkrétní plány na uspořádání zájezdů do jednotlivých míst ČR.

Pro rok 2005 se počítá s navýšením účasti touroperátorů. Budou zváni na základě požadavků vystavovatelů, kteří si v předstihu mohou připravit kvalitní nabídku a zvýšit šanci na příliv zahraničních turistů do svého regionu. Předem připravená jednání v roce 2005 se uskuteční 13. - 14. ledna.

V roce 2005 budou veletrhy věnovat pozornost speciálním tématům, jakou jsou Pěší turistika, Muzea a galerie, Aktivní a zdravá dovolená a další. Opět se uskuteční soutěž GRAND PRIX REGIONTOUR, jejímž cílem je podpořit a ocenit tvorbu nových turistických produktů. Proběhne také řada doprovodných přednášek a seminářů. Připravují se také speciální expozice: E-travel zóna (expozice o využití internetu v cestovním ruchu), Expocamera (expozice využití foto a video techniky při cestování) atd. Na akci nazvané Cestovatelské centrum se představí známí cestovatelé, kteří se podělí s návštěvníky o své zážitky včetně fotografií a filmů z cest po celém světě. Nebude chybět ani společná expozice hotelů. Pro širokou veřejnost se připravuje již 8. ročník největšího Festivalu cestovatelských filmů, fotografií a publikací v ČR - GO KAMERA.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down