Začal Evropský týden mobility, připojíte se?

Evropský týden mobility (ETM) je každoroční iniciativa Evropské komise s cílem zlepšit veřejné zdraví a kvalitu života podporou čisté mobility a udržitelné městské dopravy. Kampaň ukazuje hodnotu prostoru v ulicích a dává lidem šanci vyzkoušet nové přístupy k výzvám, jako je znečištění ovzduší, nedostatek fyzické aktivity či adaptace na klimatické změny. V České republice se ETM letos účastní na 28 obcí a měst, akce potrvá do 22. 9.

„Každá obec a město se může zapojit. Buď tím, že vyhlásí Den bez aut, který každoročně spadá na 22. září, nebo že představí formou semináře, v letošním roce často i formou online semináře, nějaké aktivity. Nebo přijme trvalé opatření, například zbuduje část cyklostezky,“ vysvětluje Anna Pasková, ředitelka Odboru politiky životního prostředí a udržitelného rozvoje z Ministerstva životního prostředí ČR, které je národním koordinátorem ETM.

 

Předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil přijal při této příležitosti ve středu 16. 9. ve Valdštejnské zahradě zástupce a zástupkyně iniciativy CityChangers z různých koutů republiky. Během včerejšího setkání v Senátu se postupně představily projekty na sdílení automobilů, podporu cyklistiky ve městech či propagaci zdravého pohybu u dětí, například formou pěší chůze či využitím koloběžky na cestu do školy. Účastníci setkání se také shodli, že pro dosažení udržitelné mobility sehrávají klíčovou roli radnice. „Město musí jít za občanem. Jen pokud jsou výstupem obecných strategií konkrétní dopravní opatření, občan vnímá, že město něco dělá,“ říká Jaroslav Vymazal, předseda Partnerství pro městskou mobilitu. To stojí za iniciativou CityChangers propojující různé skupiny a komunity, jako jsou neziskové organizace, firmy, radnice, pod jedním společným cílem – udělat z měst lepší místa pro život. Prostřednictvím konkrétních příkladů CityChangers představují inspirativní a již fungující projekty chytrého parkování, zabezpečení dopravy v okolí školy či šetrné logistiky na řadě míst České republiky.

/zr/*

Komentáře ke článku 3

  • super mario bros

    Předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil přijal při této příležitosti ve středu 16. 9. ve Valdštejnské zahradě zástupce a zástupkyně iniciativy CityChangers z různých koutů republiky. Během včerejšího setkání v Senátu se postupně představily projekty na sdílení automobilů, podporu cyklistiky ve městech či propagaci zdravého pohybu u dětí, například formou pěší chůze či využitím koloběžky na cestu do školy. Účastníci setkání se také shodli, že pro dosažení udržitelné mobility sehrávají klíčovou roli radnice: super mario bros

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *