Začíná soutěž Náš evropský projekt. Vítězné obce a města obdrží příspěvek na uspořádání slavnosti pro své občany

Oblíbené obecní projekty je opět možné přihlásit do soutěže Náš evropský projekt. Pořádá ji Zastoupení Evropské komise v ČR a je určena pro všechny obce, města, městské části a městské obvody v České republice, které na svém území pro své občany uskutečnily originální a prospěšný projekt podpořený EU. O vítězích soutěže rozhodne veřejnost v internetovém hlasování. Vítězné projekty budou oznámeny do 10. května,

Cílem soutěže je především poukázat na významný přínos projektů financovaných z evropských fondů a dotací pro české obce a města. Ty mohou od 13. března až do 5. dubna přihlásit svůj projekt, který byl realizován na jejich katastrálním území a byl spolufinancován právě z fondů EU.

Často narážíme na to, že lidé berou Evropskou unii jako něco vzdáleného a neuchopitelného. Přitom jim kolikrát doslova před nosem stojí nějaký užitečný projekt – ať už čistírna odpadních vod, nově vybavená nemocnice nebo třeba opravený kostel – který by tam bez podpory z evropských fondů nebyl. Cílem této soutěže je na to lidi zkrátka upozornit – a úspěch minulého ročníku ukazuje, že se to daří,“ poznamenává k soutěži Magdalena Frouzová, tisková mluvčí Zastoupení Evropské komise v ČR.

Hlasování veřejnosti bude probíhat od 10. dubna do 2. května prostřednictvím „lajků“ na facebookovém profilu Evropské komise ČR. Aby byla soutěž férová, bude při hodnocení zohledněn také počet obyvatel dané obce.

Tři nejlepší projekty obdrží finanční příspěvek na uspořádání obecní slavnosti. Vítězný projekt získá 75 000 Kč, na druhé místo čeká příspěvek v hodnotě 50 000 Kč a třetí v pořadí získá 25 000 Kč. Vyhlášena bude také zvláštní cena za absolutně nejvyšší počet hlasů na FB profilu.

Na zástupce vítězných obcí rovněž čeká několikadenní cesta do Bruselu s all inclusive pobytem. Na programu bude i návštěva evropských institucí, setkání se zajímavými českými osobnostmi pracujícími v Bruselu a možnost nahlédnout do zákulisí fungování Evropské unie.

Výsledky soutěže budou oznámeny na začátku května a zveřejněny na facebookovém profilu a webových stránkách Zastoupení Evropské komise v ČR a na portálech partnerů soutěže: Informační sítě Europe Direct, Svazu měst a obcí ČR a Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Obce mohou své projekty přihlašovat pomocí registračního formuláře, který bude od 13. března k dispozici na webové stránce Zastoupení Evropské komise v České republice. bit.ly/Nas_evropsky_projekt

Veřejnost pak může od 10 dubna do 2. května hlasovat prostřednictvím Facebooku zde.

Více informací o tom, jak evropské dotace pomáhají ve vašem okolí, najdete na webovém portálu dotaceEU.cz.*

/zr/

Ilustrační obrázek použit z facebookového profilu Zastoupení Evropské komise v ČR

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *