01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Znak kraje

Znak kraje Již na jaře minulého roku přijalo zastupitelstvo Karlovarského kraje po podrobném odborném posouzení veřejné soutěže znak i prapor. Poté prošla krajská symbolika dalšími schvalovacími procedurami, a Karlovarský region se tak zařadil mezi první kraje s vlastní symbolikou. Schválený znak...

Znak kraje

Již na jaře minulého roku přijalo zastupitelstvo Karlovarského kraje po podrobném odborném posouzení veřejné soutěže znak i prapor. Poté prošla krajská symbolika dalšími schvalovacími procedurami, a Karlovarský region se tak zařadil mezi první kraje s vlastní symbolikou. Schválený znak (i na titulní straně) je umístěn do takzvaného francouzského štítu, má v prvním hlavním poli českého lva, diagonálně je umístěn znak sídelního města kraje.

V dalších polích na druhé diagonále jsou umístěny symboly charakterizující kraj - symbol lázeňství (fontána) a hornictví (kladívka). Tyto symboly jsou umístěny do modrých polí, což barevně odpovídá české trikolóře. Prapor Karlovarského kraje je ve smyslu usnesení podvýboru pro heraldiku Poslanecké sněmovny převodem celého znaku bez štítu na list praporu.

- vd -

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down