Kauza Bohemia Energy: Na co by i radnice měly naléhavě upozornit obyvatele obcí a měst

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) společně s Energetickým regulačním úřadu (ERÚ) dnes vydaly sdělení
všem zákazníkům dodavatelů energií ze skupiny BOHEMIA ENERGY entity.

Ve sdělení se uvádí:

* Od 14. října 2021 doporučujeme nehradit už žádné další zálohové platby za elektřinu společnostem ze skupiny Bohemia Energy.

* Od 17. října 2021 doporučujeme nehradit už žádné další zálohové platby za plyn společnostem ze skupiny Bohemia Energy.

S ohledem na to, že společnosti skupiny BOHEMIA ENERGY entity už ztratily nebo ztratí možnost dodávat elektřinu (14. října 2021) a plyn (17. října 2021), není na místě uvedeným společnostem od uvedených dat dále zálohové platby hradit. Konkrétně jde o společnosti BOHEMIA ENERGY entity s.r.o., COMFORT ENERGY s.r.o., Energie ČS, a.s., Europe Easy Energy a.s. a X Energie, s.r.o.

O dodávku energie lidé nepřijdou, nastupuje automaticky dodavatel poslední instance, který bude odběratele informovat o dalším vývoji, ceně a podmínkách.

ERÚ a MPO také veřejnost upozorňují: „Nezapomeňte si zrušit veškeré trvalé platby těmto společnostem.“

Zároveň Ministerstvo průmyslu a obchodu a Energetický regulační úřad vyzývají dodavatele energií skupiny BOHEMIA ENERGY entity, aby:

* Zajistili včasné mimořádné vyúčtování za dodávky elektřiny a plynu u všech svých zákazníků.

* Předali detailní informace dodavatelům poslední instance o odběrných místech zákazníků.

Aby lidé, jichž se ukončení činnosti výše uvedených firem týká, měli potřebné informace, od zítřejšího rána je bude kromě Energetického regulačního úřadu poskytovat také speciální informační linka Ministerstva průmyslu a obchodu na telefonním čísle 1212. A to každý pracovní den od 8:00 do 16:00 h.

Zároveň MPO a ERÚ na svých webech  www.mpo.cz a www.eru.cz zveřejní a bude průběžně aktualizovat nejčastější otázky a odpovědi.

/zr/

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down